Як активні гуляйпільці вивчають потреби та інтереси молоді в своїй громаді

Продовжуємо ділитися успішними практиками запорізьких громад. «Старші не повинні вирішувати замість молодших, нам потрібна участь молоді», – переконані представниці ініціативної групи з Гуляйполя, які беруть участь у Другій фазі проєкту «Зміцнення демократичного врядування». З початку року вони вже провели низку заходів, що спрямовані на активізацію міської молоді та вивчення її потреб.

Для розуміння того, що насправді хвилює молодь, активістки розробили спеціальну анкету та опитали близько 500 осіб, віком від 14 до 36 років. За результатами опитування було визначено чотири теми: дозвілля, навчання й працевлаштування, здоровий спосіб життя та загалом можливості для молодих людей, які б спонукали повертатися в громаду після здобуття вищої освіти.

У квітні ці питання були винесені на обговорення в форматі «Світового кафе», участь у якому взяли старшокласники шкіл міста, студенти, молоді вчителі та фахівці міської ради. Менторську допомогу в організації заходу надали консультанти проєкту «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості ВПО», що виконується GIZ.

Під час «Світового кафе» молодіжні робочі групи напрацювали ідеї за кожною з тем. Серед них шляхом голосування були визначені найбільш актуальні пропозиції – ті, що потребують першочергової уваги влади, громадськості та, звісно, самої молоді. Це, наприклад, організація туристичних походів територію громади, вирішення проблемних питань шкільного харчування, відродження гуляйпільського «Махнофесту» та інші.

Результати практики

За підсумками обговорення сформувалися робочі групи для реалізації пріоритетних ідей. Також визначилися молодіжні лідери й лідерки, готові дізнатися більше про можливості організації в місті показів кіно просто неба, хакатонів, змагань із кіберспорту. А от ідею проведення інтелектуальних поєдинків серед старшокласників уже навіть реалізували силами молодіжної ініціативної групи. Окремі з висловлених побажань, як-от молодіжний велопробіг, планується втілити в серпні в рамках проєкту «Зміцнення демократичного врядування».

Дізнатись більше

Практика увійшла до збірки історій про успіхи децентралізації «Молодь і громада: зміни заради майбутнього» Асоціації міст України (2019).