«Давайте після свят». Стратегічне планування, ребрендинг НУО і створення Ради жінок – як минув січень в активних громадах

У новому році продовжуємо роботу, розпочату з нашими партнерами в рамках проєкту «Зміцнення демократичного врядування». Завдання цього етапу проєкту – посилення спроможності місцевих громадських організацій. Розказуємо, з чим  активні громади зустріли новий рік і які поточні результати нашої співпраці.

Протягом січня відбулись онлайн-консультації для учасниць і учасників проєкту з громад Харківської та Запорізької областей. Особливо плідною виявилась робота з командами  Української фундації розвитку молоді (Мереф’янська ТГ) та Спілки округів Водолажчини (Нововодолазька ТГ). Обидві організації зовсім молоді, але дуже бажають зростати, розширювати коло активістів/ок і сприяти розвитку своїх громад. Саме тому вони зараз працюють над своїми стратегічними планами, а ми намагаємось їм допомогти з цим важливим завданням.

Як перейти від статутних цілей до місії організації, як сформулювати її бачення, як знайти цінності, що об’єднують команду та надихають на спільну роботу – коли як не на початку нового року спілкуватись на ці теми? Очікуємо, що до середини лютого наші партнери матимуть драфт стратегій та зможуть представити їх на загальних зборах.

Говоримо про цінності та візію разом з командою УФРМ (Мерефа)

А от колеги з Чернігівської громади поставили собі за мету зробити свою організацію , «Платформа розвитку 3Д» більш сучасною і відомою – й взялись за розроблення нового фірмового стилю. Разом з дизайнером активіст/ки розробляють набір брендованої продукції, яку зможуть використовувати на майбутніх заходах, зокрема в рамках Школи самоврядування для громадян.

Крім того, в умовах карантину, коли немає можливості проводити «живі» зустрічі, команда «Платформи розвитку» ініціювала новорічний флешмоб у соцмережах. Протягом цілого грудня на фейсбук-сторінці організації щодня з’являлись веселі творчі завдання для молоді й дорослих. В січні найактивніші учасники/ці челенджу отримали заохочувальні призи. Ще один фотофлешмоб активіст/ки провели до Дня Соборності.

Фейсбук-флешмоб ГО "Платформа розвитку" до Дня Соборності України

Тим часом у Широківській громаді ініціативна група ГО ISEEYOU розробила положення Ради жінок – нового консультативно-дорадчого органу, що буде опікуватись питаннями реалізації на місцевому рівні політики гендерної рівності та включенням жінок в активне громадсько-політичне, економічне, соціальне й культурне життя громади. Рада жінок логічно доповнить вже наявні майданчики діалогу й співпраці в громаді – Молодіжну та Поважну ради.

Триває робота й з іншими партнерами: розроблення резюме та інших організаційних документів, планування інформаційних кампаній та публічних заходів (на період після завершення карантину), пошук конкурсів для подання нових проєктів.

До речі, окремі організації дуже активно працювали в своїх громадах у святковий період. Наприклад, за ініціативи ГО «Радпортал» в Радушному (Новопільська ТГ) з’явилось справжнє новорічне містечко. Облаштували його на базі молодіжного простору ::4 крапки. Тут же організували святковий онлайн-концерт «Новорічний вогник», участь у якому взяли кількадесят талановитих радушнянців! У січні творчий актив «Радпорталу» також долучився до гурту «Радушнянські колядники», який виборов перемогу в Криворізькому конкурсі колядок і щедрівок.

Новорічні фотозони, створені ГО "Радпортал" на базі Простору 4::крапки

Надзвичайно радіємо такій активній, різновекторній і натхненній роботі  партнерських організацій. Сподіваємось, що на кожну з них очікує продуктивний і щасливий рік.

Проєкт «Зміцнення демократичного врядування» реалізується нашою організацією за підтримки National Endowment for Democracy.

У тексті використані світлини з фейсбук-сторінок «Платформа розвитку. Діалог. Дія. Добробут» та «Простір ::4 крапки – смт Радушне». Ілюстративне фото обкладинки: з сайту pexels.com