На Запоріжжі школярі вивчали секрети бджолярської справи і дегустували мед

Медові екскурсії для школярів Широківської громади проводяться на території селища Відрадне, де працюють пасіки обслуговуючого кооперативу «Бджолар».

Учасники й учасниці екскурсії мають нагоду дізнатись багато цікавих фактів про бджіл і бджільництво: скільки живуть бджоли і чому вони так важливі для нашої планети, як люди збирали мед раніше і як працюють сучасні пасіки.

Проте найбільший інтерес у відвідувачів пасіки викликає не лекційна частина, а пізнавальна практика. Школярам пропонується власноруч виготовити вуликові рамки, які використовують для збору меду. До речі, це дуже важливий інструмент у бджільництві. Адже від розміру рамки залежить те, наскільки комфортно буде бджолам у вулику, що в свою чергу впливає на кількість майбутнього меду.

Секрети бджільництва юним відвідувачам і відвідувачкам розказує Олексій Агєнтаєв, очільник кооперативу «Бджолар» і координатор проєкту «Медова громада». Під його керівництвом можна побачити, як сконструйовані вулики, як збирати мед, як правильно працювати з бджолярським спорядженням. Зокрема, серед молоді знаходиться багато охочих приміряти захисний одяг пасічників.

Зазвичай екіпіровку бджоляра складають комбінезон, рукавиці й маска. Такий костюм захищає не лише від бджолиних укусів, а й від дощу, що дозволяє працювати на пасіці у погану погоду. А виготовляється він з вогнетривкого матеріалу, оскільки при огляді вуликів часто працюють з димарем, що використовується для заспокоєння комах.

На згадку про екскурсію всі учасники й учасниці отримують екологічні сувеніри від проєкту та солодкі подарунки з пасіки.

Екскурсії є частиною проєкту «Медова громада», що реалізується громадською організацією «СТЕП» в рамках програми соціальних інвестицій «Україна – житниця майбутнього» за підтримки компанії «Байєр». 

Загальна мета проєкту – популяризація культури бджільництва серед мешканців/ок Запорізької області. Екскурсії ж додатково націлені на молодіжну аудиторію, виховання в школярів любові до природи, розширення  їхньої екологічної свідомості та підвищення інтересу до бджолярської справи як сфери майбутньої діяльності.

Партнери проєкту – обслуговуючий кооператив «БДЖОЛАР» і Широківська територіальна громада.