Запорізькі грантери Київського Діалогу підбили підсумки реалізованих проєктів

Фінальний захід Школи адвокації та партисипації відбувся 22 жовтня в місті Василівка для учасників і учасниць з п’яти громад Запорізької області.

У першій половині спільного робочого дня учасники й учасниці Школи відвідали з екскурсією знакові місця Василівської громади – історико-архітектурний музей-заповідник «Садиба Попова» та унікальний приватний реабілітаційний центр для хижих тварин. Обидві локації є предметом гордощів для жителів Василівки та неодмінно включаються в туристичні путівники Запорізькою областю.

Саме знаменитий «замок Попова», а також місцеві герої – засновник реабілітаційного центру для хижих тварин та його вихованці – надихнули авторів муралу, що був створений в рамках реалізації у Василівці одного з проєктів-переможців конкурсу малих грантів від Київського Діалогу.

Презентація муралу також відбулась під час візиту до Василівки випускників/ць Школи адвокації та партисипації. Створили його місцеві молоді художники на стінах підземного переходу, а в облаштуванні об’єкта допомогла міська рада. Вже з появою перших мальованих сюжетів мурал став зіркою обласних медіа, а жителі Василівки жваво підтримали ініціативу в соціальних мережах. Колись занедбаний перехід став популярною фотозоною.

Яскраві стінописи стали для громади приводом привернути увагу людей до правил безпеки на дорозі. Вони лише частина більш масштабного проєкту, який передбачає оновлення підземного переходу під жвавою трасою Харків-Сімферополь, щоб мешканці й мешканки міста мали змогу безпечно користуватись ним. Вже на найближчій сесії Василівської міської ради розглянуть проєкт рішення про подальші ремонтні роботи на об’єкті. Тим часом в рамках проєкту в школах громади вже відбулись просвітницькі заходи на тему безпеки на дорозі.

Деякі інші успіхи, якими поділились наші партнери під час презентації результатів реалізованих проєктів:

  • У Плодородненській громаді за ініціативи ГО «Сільська садиба» встановили інформаційні стенди та кольорові баки для сортування сміття в закладах освіти і культури, сільській раді та в старостинському окрузі. Тут же провели низку еколекторіїв для школярів, молоді та дорослих. А ще місцева Молодіжна рада ініціювала акцію зі збору пластику, скла й паперу на переробку. Загалом до місцевих заходів вдалось залучити більше 600 осіб!
  • У Якимівській громаді відбулись шість сімейних фестивалів лего-конструювання, що разом об’єднали більше 150 дорослих і дітей для спілкування та обміну ідеями про ідентичність громади. В ході фестивалів, опитування мешканців/ок та інших івентів команда ГО «Успіх-2020» виявила «родзинки» громади. Це природні об’єкти та місцеві бренди, з якими жителі асоціюють громаду. Серед них – Молочний лиман, Богатирське лісництво, Агропромислове зрошувальне землеробство та Якимівський квас.
  • У Новоолександрівській ТГ активні мешканці й мешканки разом з представниками сільської ради долучились до мапування майбутньої стратегії розвитку громади. Близько 150 жителів з різних населених пунктів висловили свої пропозиції до стратегічних проєктів або позначили проблеми, що потребують вирішення в селах.
  • На жаль, ідея команди з міста Мелітополь не була підтримана під час конкурсу малих грантів. Проте це не завадило її лідеркам і лідерам взяти плідну участь у всіх заходах Школи адвокації та партисипації. Більше того, вони навіть запросили команди з інших громад до себе в гості для обміну досвідом на додатковій нетворкінговій зустрічі. Завдяки їхній організаційній пітримці цей захід пройшов дуже вдало та приніс чимало інсайтів всім учасникам і учасницям Школи.

Історії успіху партнерських громад ми розкажемо вже невдовзі на нашому сайті. Крім того, очікуємо продовжити співпрацю з кожною з громад та місцевих громадських організацій в рамках нових проєктів та ініціатив.

Зауважимо, що зустріч проводилась з дотриманням вимог безпеки в «червоній зоні». Всі учасники/ці мали при собі сертифікати про вакцинацію або ж пройшли експрес-тестування безпосередньо перед початком спільного заходу.

***

Школа адвокації та партисипації відбулась в рамках проєкту «Розбудова соціального капіталу громадських ініціатив в українських регіонах», який реалізується Київським Діалогом за підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини – разом з партнерськими громадськими організаціями в 5 областях України (Волинська, Вінницька, Запорізька, Полтавська, Тернопільська).

Зокрема, ГО «Стратегії і технології ефективного партнерства» (ГО «СТЕП») з травня 2021 року є регіональним партнером Київського Діалогу в Запорізькій області.