Чотири проєкти запорізьких громад підтримані в рамках програми «Київський Діалог»

Для їх реалізації місцеві громадські об’єднання отримають малі гранти. ГО «СТЕП» допоможе субгрантерам успішно втілити в життя заплановані ініціативи.

Серед переможців – команди Василівської, Новоолександрівської, Плодородненської та Якимівської громад Запорізької області. Проєкти розроблені в співпраці активістів/ок і представників органів місцевого самоврядування, які протягом літа пройшли навчання в Школі адвокації та партисипації. Оцінювання й відбір проєктів-переможців проводили експерт/ки Київського Діалогу.

Координують реалізацію проєктів місцеві громадські організації. Для деяких з них це перша перемога в конкурсі грантів. Всі проєкти спрямовані на згуртування громад, активізацію мешканців/ок, залучення молоді до важливих процесів у містах і селах, налагодження діалогу та співпраці між місцевою владою і громадськими лідер/ками.

Які ідеї підтримані?

“Safe Step” – «Безпечний крок». Таку назву має проєкт-переможець Василівської громади, розроблений у співпраці Спортивно-патріотичного центру «Тризуб», молодіжного активу та Василівської міської ради. За кошти гранту команда проєкту планує прикрасити муралами та мальованими лабіринтами підземний перехід під жвавою автомагістраллю. Автори й авторки ідеї очікують, що яскрава візуалізація допоможе заохотити дітей і дорослих користуватись безпечним переходом.

Саме зараз місцева влада проводить капітальний ремонт переходу під трасою Харків – Сімферополь у Василівці. На цій ділянці дороги дуже жвавий рух, тому для безпеки пішоходів тут ще в 2005 році зробили підземний перехід. А проте мешканці дедалі менше ним користуються, оскільки тут жодного разу не проводили ремонт, і сьогодні це місце має непривабливий вигляд.

Ініціативна група молодих урбаністів Василівки разом з Молодіжною дорадчою радою розробить ідеї для муралів. Ескізи будуть представлені на сайті міської ради для громадського обговорення, а місцевий Центр культурних послуг розробить проморолики для підтримки проєкту та популяризації безпеки дорожнього руху.

Команда Василівської ТГ разом з тренерками Школи адвокації та партисипації

Громадська організація «Ай Сі Ю» допоможе організувати інтерактивний простір «Громада моєї мрії» в Новоолександрівській ТГ. В ході проєкту відбудеться три неформальні зустрічі мешканців/ок із представниками місцевої влади. Учасники/ці зустрічей разом напрацюють пропозиції з розвитку і благоустрою території та позначать їх на банері-мапі громади.

Команда проєкту планує залучити не менше 200 осіб до участі в заходах. Отримані пропозиції планують також передати робочій групі з розробки стратегії розвитку. Відтак проєкт допоможе ще й залучити мешканців/ок до створення основного документу громади.

***

У Плодородненській громаді ГО «Сільська садиба» разом з Молодіжною радою реалізує проєкт з екопросвітництва серед молоді. Щоб привернути увагу громади до проблеми накопичення сміття та його впливу на довкілля, активіст/ки проведуть серію освітніх та інформаційних заходів. Серед них – тематичні класні години в місцевих школах, виїзні еколекторії та ековікторини.

Крім того, за кошти гранту команда проєкту виготовить інформаційні стенди та плакати «Як сортувати сміття», а також встановить кольорові контейнери для сортування паперу, ПЕТ пляшок і скла в приміщеннях шкіл, будинків культури, сільських клубів, сільської ради та Мар’янівського старостинського округу.

***

ГО «УСПІХ-2020» проведе фестиваль сімейного лего-конструювання «Моя громада – мій дім» в Якимівській громаді. В такий креативний спосіб команда проєкту хоче залучити дорослих і дітей до пошуків спільного бачення ідентичності громади, формування її майбутнього бренда. Всього відбудеться сім зустрічей в різних населених пунктах – центральному селищі Якимівка, селах Розівка, Радивонівка, Чорноземне та інших.

Партнери проєкту: КУ «Центр розвитку Якимівської селищної ради», Центр позашкільної діяльності та розвитку дітей і юнацтва, Чорноземненська та Розівська школи, місцеві громадські організації «СТ-АРТ», «Горківчанки». «Новоданилівська мрія» і «Якимівська світлиця».

Команда Якимівської ТГ під час тренінгу Школи адвокації та партисипації

Всі підтримані проєкти будуть реалізовані до кінця жовтня. Для виконання проєктних заходів організації отримають малі гранти в розмірі до 30 тисяч гривень.

Реалізація згаданих ініціатив відбувається в рамках проєкту «Розбудова соціального капіталу громадських ініціатив в українських регіонах», що реалізується німецькою ГО «Європейський Обмін» та Міжнародним Фондом «Відродження» у партнерстві з регіональними ГО за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини. У Запорізькій області проєкт реалізується спільно з ГО «Стратегії і технології ефективного партнерства» (ГО «СТЕП»).

Проєкт має на меті посилити адвокаційну спроможність громадських ініціатив у Полтавській, Запорізькій, Вінницькій, Тернопільській та Волинській областях шляхом проведення тренінгів, отримання досвіду проєктного менеджменту, доступу до мереж і експертизи, а також обміну кращими практиками з інших регіонів і країн.

Фото обкладинки: pexels.com. У тексті використані світлини з публічних фейсбук-сторінок учасників/ць Школи адвокації та партисипації.