Молодь готова долучатися до розвитку Преображенської громади

Інформаційні зустрічі для молоді, семінар для мешканців поважного віку, спільні творчі ініціативи з ветеранською організацією, облаштування дитячого майданчика в центрі села – тільки за останні кілька місяців у межах проєкту «Зміцнення демократичного врядування» Молодіжна громадська рада Преображенської ОТГ реалізувала близько десяти різноманітних ідей.

Про результати першого року роботи Молодіжної ради та її плани на майбутнє говорили під час стратегічної сесії в селі Преображенка. До обговорення долучилися не лише представники молодіжного активу, які беруть участь у проєкті «Зміцнення демократичного врядування», а й лідери та лідерки учнівського самоврядування, педагоги, молоді фахівці та старости громади. Модерувала захід менторка проєкту, голова Громадської організації «ЙЕС» Валерія Овчарова.

Учасники зустрічі поділилися своїми спостереженнями: що ж змінилось у їхніх селах після об’єднання Преображенської громади. Згадали про створення Будинку громади, поступове відновлення інфраструктури на місцях, а також улюблене свято Івана Купали, що вже четверте літо з розмахом відзначається на березі ріки Конки. У селах пожвавилось культурне життя: відбуваються різноманітні зустрічі, збори, спільні заходи, виїзні концерти. Люди більше спілкуються між собою, охочіше долучаються до соціальних ініціатив.

«Разом краще», – одна з учасниць у ході розмови підбиває підсумок усім змінам, що відбулися в Преображенській сільській громаді з 2015 року.

Водночас молодь добре розуміє й виклики, що стоять сьогодні перед громадою: як утримати людей в селах, створити нові робочі місця, підвищити громадянську і соціальну відповідальність жителів, подолати байдужість частини населення. Турбують преображенців і більш глобальні тенденції – євроінтеграція, гендерна рівність, інформатизація. Місцеві старшокласники прагнуть встигати за світовими змінами та мріють про швидкісне інтернет-з’єднання в селах. Ще одна мрія – молодіжний хаб, де б молоді люди могли проводити кіноперегляди, тренінги, вечірки та просто спілкуватися. Навіть приміщення є для того підходяще, проте нині воно в приватній власності, і для його придбання потрібні чималі кошти.

Представники молодіжного активу зауважують: сільській молоді не вистачає інформації про можливості, програми, проєкти. Власне, пошук такої інформації та її донесення до людей через соціальні мережі, сайт громади та живі зустрічі – одне з пріоритетних завдань для самої Молодіжної ради. Тим паче що в громаді є попит на заходи, що стосуються тем громадської участі, різні тренінги та семінари.

До кінця осені Молодіжна громадська рада планує провести в Преображенці благодійний ярмарок і долучитися до організації спортивного турніру в Омельнику. Паралельно з тим за допомоги менторів проєкту «Зміцнення демократичного врядування» молодіжний актив допрацює свою стратегію на найближчі три роки.

Довгострокові плани преображенців більш масштабні, але теж цілком досяжні. Наприклад, розбити  громадський парк у центральному селі – уже є ідея створити зелену реклас-зону, висадити магнолії. З іншого: нарешті облаштувати хаб (знайти для нього фінансування з різних джерел – на придбання будівлі, ремонт, техніку), проводити кінозустрічі, зробити регулярними доброчинні заходи.

Нинішня команда Молодіжної громадської ради вже має перші успіхи в написанні та реалізації проєктів, тож сподівається і в подальшому завдяки своїй активності залучати додаткові ресурси для розвитку громади та згуртування її мешканців.