Стартувала навчальна програма для лідерів/ок місцевих НУО

Цього року в навчанні беруть участь представники одразу чотирьох областей України. Серед них є активіст/ки громадських організацій, що були створені під час попередніх етапів нашого проєкту та зовсім нові учасники й учасниці.

Перший тренінг програми відбувся на платформі Zoom наприкінці травня. З огляду на позаплановий перехід навчання в онлайн, цей вступний захід ми присвятили знайомству з сучасними онлайн-інструментами, що можуть бути корисні активним громадам і громадянам.

Які сервіси можна використовувати для навчання та роботи? Як вони дозволяють працювати з авдиторією, залучати людей до взаємодії на відстані? Розібратися з усім цим нам допомагала Наталія Трамбовецька, співзасновниця ГО «Інша освіта». Наталія має десятирічний досвід тренерства неформальної освіти та фасилітації, протягом чотирьох років координувала міжнародну тренерську групу «Іншої Освіти», тож про особливості взаємодії онлайн знає, як ніхто інший.

Включення цього тематичного блоку в програму не просто модний тренд, а скоріше вимога часу. Адже вже зараз учасники/ці навчання розробляють міні-проєкти та мають передбачити різні можливості роботи зі своїми цільовими авдиторіями, зокрема на випадок погіршення епідеміологічної ситуації в громадах.

  • Інтернет-офіс організації
  • Подолання географічних бар’єрів
  • Швидкість і доступність комунікації
  • Оперативне створення спільних документів і більш ефективна робота з ними всієї команди
  • Нові онлайн-інструменти, візуалізація даних
  • Перевірка інформації онлайн
  • Охоплення більшої аудиторії
  • Оптимізація бюджету проєктів, зокрема за рахунок зменшення логістичних та інших витрат
  • Проведення нарад, зустрічей
  • Відповідь на виклики часу (кризові ситуації)
  • Можливість залучити тих, хто не був або не може бути присутнім на заході; інклюзивність

Другий тренінг на тему діяльності ОГС на місцевому рівні відбувся за участі Василя Кулевчука, тренера «Іншої освіти». Василь також є засновником освітньо-культурного простору «Ґалатиґа» і менеджером Української Академії Лідерства. Разом з ним наші учасники/ці на прикладі реальних кейсів розглянули, які ж є внутрішні та зовнішні можливості для роботи локальних громадських організацій.

Серед іншого Василь поділився досвідом створення простору «Ґалатиґа» в селі Нирків на Тернопільщині. Цей простір з’явився як наметовий табір з ініціативи місцевих волонтерів. Нині діяльність «Ґалатиґи» підтримують Нирківська сільська рада, потужні громадські організації «Інша Освіта» та «Львівська Освітня Фундація». У 2018 році тут було реалізовано проєкт за підтримки Українського культурного фонду.

Відгуки учасників та учасниць тренінгу

Наступні навчальні заходи в рамках проєкту «Зміцнення демократичного врядування» відбудуться 16 та 23 червня. Чергові двогодинні онлайн-сесії будуть присвячені темам розвитку спільнот і реалізації програм громадянської освіти. До того часу триватимуть онлайн-консультації з питань розроблення місцевих проєктів та виконання домашніх завдань на підсумками першого тренінгу.

Проєкт «Зміцнення демократичного врядування» реалізується громадською організацією «СТЕП» за підтримки National Endowment for Democracy. Участь у третій фазі проєкту беруть лідер/ки 10 громадських організацій, що працюють у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій та Харківській областях.