Перші тренінги проекту «Зміцнення демократичного врядування» відбулися в Запоріжжі й Токмаці

Розвиток громад, участь в ухваленні місцевих рішень і творенні змін, підвищення професійної кваліфікації і постійне навчання, пошук партнерів і фінансування для реалізації власних ініціатив – і ще півтора десятки можливостей відкриті для активних громадських організацій.

Детально про ці можливості представники 10 ОТГ дізналися від тренерки проекту «Зміцнення демократичного врядування», засновниці ГО «Інститут громадянського розвитку “Ортега-і-Гасет”» Наталії Лалабекової. Це перший із трьох тренінгів у рамках проекту. Очікується, що він мотивує активних мешканців запорізьких громад до самоорганізації та допоможе вже діючим громадським об’єднанням відкрити для себе нові напрямки розвитку.

З огляду на кількість учасників та учасниць, тренінг проходив у два етапи. Перший захід, до якого долучилися команди Біленьківської, Веселівської, Гуляйпільської, Комиш-Зорянської, Оріхівської, Преображенської та Широківської громад, відбувся 19 березня в Запоріжжі. А другий – вже за кілька днів у місті Токмак. Тут, у просторі молодіжного хабу Open Mind, зустрілися представники Чернігівської та Остриківської громад, а також токмацькі учасниці проекту – очільниці й активістки місцевих органів самоорганізації населення, або СОНів.

Одна з переваг тренінгової роботи – можливість обмінятися досвідом і добрими практиками. Тим паче що в кожній із громад, які беруть участь у проекті «Зміцнення демократичного врядування», є свої успішні напрацювання, що стосуються розвитку громади та залучення мешканців. Для прикладу, у Чернігівській селищній ОТГ діє активна громадська організація, створена молодіжна рада, розпочалось впровадження проектів-переможців бюджету участі. У селі Новоданилівка Оріхівської ОТГ нещодавно з’явився Будинок громади, який має стати місцевим центром громадської активності. У Широківській громаді розвивається мережа вуличних комітетів, триває кампанія з формування добровільних пожежних дружин.

Надзвичайно цікавим є і досвід токмацьких СОНів – комітетів мікрорайонів, які працюють у місті вже понад 10 років. До їхніх повноважень належить, наприклад, організація зустрічей мешканців із депутатами, прийом звернень громадян, інформаційна робота серед населення, проведення культурно-масових заходів, допомога людям похилого віку. За словами керівниць комітетів мікрорайонів, СОНи заохочують позитивну активність містян і стримують негативну, забезпечують взаємодію між депутатами і населенням.

Наступний тренінг проекту відбудеться 16 та 17 квітня в Запоріжжі. Цього разу в фокусі уваги будуть адвокаційні кампанії та інструменти місцевої демократії.