Як подолати байдужість і недовіру населення – обговорювали учасники крулого столу в Запоріжжі

З нагоди завершення Другої фази проєкту «Зміцнення демократичного врядування» 22 жовтня за круглим столом у Запоріжжі зібралися представники громадських організацій, ініціативних груп, а також органів місцевого самоврядування, які реалізували низку локальних ініціатив у своїх містах і селах.

На момент зустрічі в Запоріжжі вони успішно реалізували інформаційні кампанії, створили органи самоорганізації населення, надихнули молодь на спільні креативні заходи. Вони презентували свої напрацювання, розказали про подальші плани, поділилися враженнями та спостереженнями.

Підсумковий круглий стіл став не лише простором для обміну успіхами, але й нагодою для проговорення труднощів, які треба подолати, аби «увімкнути» людей. Серед них – зневіра й вичікувальна позиція: «Ви зробіть – а ми поки тут подивимось». На думку учасників проєкту, мешканцям громад часто бракує досвіду результативної громадської участі та надихаючих прикладів «по сусідству», а владі – практики ефективного використання інструментів місцевої демократії.

Водночас є і певні добрі зрушення. Органи місцевого самоврядування успішно впроваджують інноваційні підходи в управлінні, жителі сіл об’єднуються у вуличні комітети та громадські організації, старшокласники не відстають від світових трендів та ініціюють локальні проєкти на глобальні екологічні теми.

Більше 40 різних заходів

відбулось з травня по вересень
за ініціативи та організації учасників
проєкту 
«Зміцнення демократичного врядування» у 14 населених пунктах Запорізької області. За попередніми підрахунками, участь у них взяли понад 2000 мешканців різного віку.

Уже другий рік проєкт «Зміцнення демократичного врядування» стає своєрідним експериментальним майданчиком для діалогу та співпраці активних громадян і представників місцевої влади. Наші учасники й учасниці навчаються працювати разом, враховувати потреби зацікавлених сторін, залучати людей до взаємодії – і потім втілюють ці знання на практиці в своїх громадах.

Цьогоріч з травня по вересень за ініціативи й організації учасників проєкту відбулось понад 40 заходів у 14 населених пунктах Запорізької області. Це інформаційні майданчики, діалогові зустрічі, тренінги й семінари, екологічні акції, квести,  форуми, публічні консультації та різні інші – «класичні» й більш креативні формати.

За попередніми підрахунками участь у цих заходах взяли близько 2000 мешканців. А це значить, що в кожному селі/місті від 100 до 150 жителів дізналися про можливості громадської участі, висловили свою думку, спробували себе в новій діяльності.

Якщо хоча б десятеро-двадцятеро з них надалі продовжать співпрацю з місцевими громадськими організаціями, самі згуртують сусідів навколо доброї ідеї або активніше братимуть участь у громадських слуханнях чи інших важливих подіях – життя в цих громадах точно стане кращим. А це і є головною метою нашої діяльності.

Фото: Сергій Андрух