Як працює Університет поважного віку Шахівської громади у воєнний час

Ще до початку повномасштабної війни в Шахівській громаді на Донеччині стартував проєкт «Університет поважного віку», що реалізується ГО «СТЕП» разом з Центром надання соціальних послуг Шахівської сільської ради. Нині, попри складні умови, Університет поважного віку активно працює та надає підтримку жителям громади.

У січні-лютому фахівці та фахівчині Центру встигли прослухати серію вебінарів про інноваційні соціальні послуги, а жителі громади взяли участь у творчих воркшопах «Університету поважного віку». До початку літа в шести селах Шахівської громади мали з’явитися обладнані мультимедійні кімнати на базі будинків культури. Надалі тут планували проводити тренінги й інші цікаві заходи для мешканців/ок.

Університет поважного віку – інноваційна соціальна послуга, яка передбачає повноцінне залучення людей третього віку до життя громади: організацію змістовного дозвілля, спілкування, набуття нових навичок.

Російське вторгнення змусило внести корективи в ці плани та адаптувати проєкт до нових умов і викликів. Після консультацій з партнерами «СТЕП» спрямував ресурси для посилення соціальної сфери громади у воєнний час.

Надалі команда проєкту визначила три пріоритетні напрямки роботи:

  • інституційна підтримка соціальної сфери громади задля створення умов для прийняття внутрішньо переміщених осіб;
  • психологічна підтримка людей, які опинилися в складних життєвих обставинах;
  • практичне навчання з першої домедичної допомоги для фахівців і фахівчинь соціальної сфери, активних мешканців/ок, людей поважного віку.
Робота групи психологічної підтримки

У квітні «СТЕП» передав Шахівській громаді побутові речі та техніку, що були необхідні для соціальних приміщень, де проживають вимушені переселенці. Серед них – 30 спальних наборів (ковдри, матраци, подушки), а також сім електрочайників, вісім мікрохвильовок та вісім мультиварок.

А вже в травні соціальні працівники/ці громади організували групи психологічної підтримки для людей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Під час цих заходів спеціаліст/ки розповіли, як піклуватися про себе у важкі часи, а учасники й учасниці груп підтримки поділилися своїм досвідом переживання травматичних подій.

Також в рамках «Університету поважного віку» відбулись практичні тренінги з надання першої домедичної допомоги. До них долучились багато нових мешканців/ок громади, у тому числі старші люди. Від тренерів-медиків вони дізналися, як правильно користуватися засобами з аптечки першої допомоги, як оцінити стан потерпілої людини і визначити подальший алгоритм дій, як не нашкодити під час допомоги.

Тренерки та учасниці зустрічі з надання домедичної допомоги

Заходи «Університету поважного віку» реалізуються громадської організацією «СТЕП» в рамках проєкту «Програма ЄС Міцні регіони – Спеціальна програма підтримки України», що співфінансується Європейським Союзом та Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та здійснюється Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Фото обкладинки: Andrea Piacquadio. Джерело: pexels.com.