Дорожня карта з впровадження безоплатної первинної правової допомоги у сільській місцевості: результати досліджень, методичні матеріали та рекомендації (2021).

Видання розроблене в рамках проєкту “Впровадження системи безоплатної правової допомоги та захист соціальних прав жінок у сільських громадах Східної України”, що був реалізований ГО “Стратегії і технології ефективного партнерства” з лютого по листопад 2021 року за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (представленого Генеральним консульством Німеччини у Донецьку).

У Дорожній карті наведені результати досліджень правових потреб і рекомендації для громад-учасниць проєкту (Мирівська, Могилівська, Новоолександрівська). Водночас описані в ній інструменти правопросвіти, правової допомоги, стратегічної адвокації та інклюзивного врядування будуть цікаві й іншим громадам України, які прагнуть бути правоспроможними та справедливими.

Видання буде особливо корисним:

  • лідерам і лідеркам громад – для розвитку своєї спроможності до інклюзивного врядування та впровадження людиноорієнтованих публічних сервісів;
  • представникам і представницям громадянського суспільства – для адвокатування розвитку безоплатної первинної правової допомоги у громадах;
  • представникам і представницям установ та організацій, які надають публічні послуги – для побудови ефективної взаємодії між установами та організаціями з метою ефективного й ощадливого вирішення правових потреб людей, які користуються їхніми сервісами.

Розробники: Громадська спілка “Мережа правового розвитку” та Громадська організація “Стратегії і технології ефективного партнерства” (ГО “СТЕП”).