АКТУАЛЬНІ ПРОЄКТИ

Сила малих спільнот (2023-2024)

Проєкт спрямований на підтримку стійкості та спроможності локальних ОГС і волонтерських ініціатив в умовах воєнного часу, а також посилення міжсекторної взаємодії на рівні громади.

У першій хвилі проєкту беруть участь малі та середні громади Волинської, Івано-Франківської, Львівської та Тернопільської областей. Цільові області другої хвилі будуть оголошені в другій половині 2023 року.

Проєкт реалізується за підтримки NED.

Зміцнення демократичного врядування, I-IV фази (2017-2022)

У проєкті успішно взяли участь близько 30 громад  Запорізької, Донецької, Дніпропетровської та Харківської областей. Реалізовано за підтримки NED.

Пріоритети: 

1) збільшення можливостей участі мешканців/ок у процесах ухвалення місцевих рішень і розвитку громад;
2) сприяння самоорганізації та об’єднанню громадян – через навчання і натхнення, активність і співпрацю;
3) міжсекторна взаємодія для розвитку громади.

Проєкти правової допомоги та правової освіти (2020, 2021)

Допомога сільським громадам у створенні місцевої системи БППД  та правова освіта громадян є одним з пріоритетних напрямків роботи організації з 2019 року.

Пріоритети: 

1) доступна первинна правова допомога на рівні громад, впровадження місцевих програм БППД;
2) адвокація соціальних прав сільських мешканців/ок;
3) правова освіта молоді та активістів/ок місцевих громадських формувань (НУО, ОСН та ін.). 

Всі проєкти за підтримки донорів

Щоб ознайомитися з повним переліком проєктів ГО “Стратегії і технології ефективного партнерства” (до 2019 року – ЗММГО “СТЕП”) за тією чи іншою тематикою, натисніть на відповідний заголовок спадного меню.

2023-2024«Посилення спроможності і сталості локальних ОГС в умовах воєнного часу» («Сила малих спільнот») за підтримки National Endowment for Democracy. Проєкт покликаний сприяти розвитку громадських та волонтерських об’єднань у малих і середніх територіальних громадах.

Березень-жовтень 2022«Зміцнення демократичного врядування» за підтримки National Endowment for Democracy (подовження IV фази проєкту та зміна фокусу діяльності в кризовій ситуації). В ході цієї частини проєкту надано екстрену підтримку семи волонтерським ініціативам на сході Україні.

2019-2020 – «Зміцнення демократичного врядування» за підтримки National Endowment for Democracy (ІІІ фаза проєкту). Створення платформ громадянської освіти й інституційна підтримка ОГС в громадах Дніпропетровської, Донецької, Запорізької та Харківської областей).

2021-2022 – «Зміцнення демократичного врядування» за підтримки National Endowment for Democracy (ІV фаза проєкту з фокусною темою «Стратегії для людей», для громад Дніпропетровської, Донецької, Запорізької та Харківської областей. Мета проєкту – впровадження публічного моніторингу та звітування про поточні результати реалізації місцевих стратегій розвитку.

2018-2019 – «Зміцнення демократичного врядування» (ІІ фаза проєкту) за підтримки National Endowment for Democracy для громад Запорізької області.

2017-2018 – проєкт «Зміцнення демократичного врядування» за підтримки National Endowment for Democracy для громад Запорізької області.

2017-2018 – проєкт «Центр громадського розвитку Zmistovno» за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH (підтримка впровадження громадського бюджету у м. Запоріжжя).

2016 – проєкт «Наше самоврядування – спільна справа. Громадянський діалог в Південно-Східній Україні» за підтримки Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych.

2022 – «Реагування на надзвичайну ситуацію для захисту гуманітарних прав, а також захисту ВПО і постраждалих від конфлікту громад від ризиків, пов’язаних з вибухонебезпечними предметами в Україні» за підтримки Представництва Датської ради у справах біженців в Україні (проєкт безоплатної правової допомоги в Запорізькій області).

2021 – «Впровадження системи безоплатної правової допомоги та захист соціальних прав жінок у сільських громадах Східної України» за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (представленого Генеральним консульством Німеччини у Донецьку з офісом у Дніпрі).

2021 – «Підвищення рівня правової культури серед молоді Широківської громади» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» (проєкт співпраці з Широківською сільською територіальною громадою).

2020 – проєкт «Впровадження системи безоплатної правової допомоги та посилення правових можливостей мешканців Широківської громади» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

В рамках проєкту відбулась серія правових консультацій, запроваджено «правову гарячу лінію» для громадян, розроблено програму надання безоплатної первинної правової допомоги населенню в Широківській громаді.

2023«Підтримка територіальних громад Запорізької області» (в рамках проєкту «Підтримка економічної участі вразливих груп населення, включно з внутрішньо переміщеними особами, в Україні», GIZ GmbH). Мета проєкту – посилення стійкості релокованих громад та спроможності ОМС до ефективної роботи та надання якісних публічних послуг.

2021-2022«Підвищення інституційної спроможності Агенцій розвитку в територіальних громадах Запорізької області» (договір у формі локальної субсидії в рамках проєкту «Сприяння покращенню економічного становища вразливих груп населення в регіоні Азовського моря» GIZ GmbH).

2021-2022 – впровадження проєкту «Університет поважного віку», договір у формі локальної субсидії в рамках проєкту «Спеціальна програма підтримки Східної України (підконтрольні Уряду території)» GIZ GmbH. Місцеві партнери: Шахівська сільська рада, КУ «Центр надання соціальних послуг Шахівської сільської ради».

2021«Медова громада» в рамках програми соціальних інвестицій «Україна – житниця майбутнього» компанії «Байер». Проєкт спрямований на популяризацію бджільництва та збільшення можливостей зайнятості для сільського населення.

2021 – регіональний партнер (у Запорізькій області) проєкту «Розбудова соціального капіталу громадських ініціатив в українських регіонах», що реалізується німецькою ГО «Європейський Обмін» та Міжнародним Фондом «Відродження» у разом з регіональними ГО за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.

2021 – адміністрування проєкту «Капітальний ремонт частини приміщень будівлі Золотоколодязької амбулаторії загальної практики – сімейної медицини №2 Шахівської ТГ», договір у формі локальної субсидії в рамках проєкту «Спеціальна програма підтримки Східної України (підконтрольні Уряду території)» Німецького Товариства міжнародного співробітництва (GIZ). Партнери: Шахівська сільська рада, КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Шахівської сільської ради».

2020 – проєкт «Запобігання поширенню COVID-19 серед мешканців Широківської ОТГ» за підтримки програми «Людяність і взаємодопомога» Міжнародного фонду «Відродження» (прямі закупівлі Фондом і передача засобів індивідуального захисту медичним і соціальним працівникам громади).

2019 – Інтерактивний простір для вирішення місцевих проблем у співпраці «влада – громадськість» за підтримки благодійного фонду «Карітас Запоріжжя» (проєкт співпраці з Широківською сільською територіальною громадою).договір у формі локальної субсидії

2020 – «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність – національне розгортання» за підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX). Проєкт реалізується в співпраці з Запорізьким національним університетом та освітянами Широківської і Біленьківської сільських територіальних громад Запорізької області.

2019«Екскурсії в муніципальному транспорті» за підтримки ГО «Платформа спільних дій» та Запорізької міської ради.

2018 – мікропроєкт «Об’єднана дія»: проведення вуличних кінопоказів і лекторіїв для сільської молоді (субгрант від ГО «Нова генерація», за підтримки National Endowment for Democracy).

2017 –  проєкт «Молодіжна рада в об’єднаній територіальній громаді» за підтримки Польсько-Американського Фонду Свободи в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії».

2017 – проєкт «Лукашівські багатирі» (субгрант від ГО «Сумський обласний комітет молодіжних організацій», за підтримки National Endowment for Democracy).

2015 – проєкт «Розуміння цінностей власного міста», реалізований за підтримки ГО «Світло» (субгрант).

2014 – проєкт «Молодь здійснює гідний вибір» за підтримки Центру «Розвиток КСВ» (субгрант).

2013 – проєкт «Волонтерство – це рух життя» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США.

2012-2016 – Запорізький міський фестиваль сім’ї за підтримки низки громадських організацій, бізнесу та місцевої влади (ГО «СТЕП» є співзасновником та співорганізатором заходу до 2016 року).

2021 – проведення аналізу та оцінки рівня підзвітності цільових міст України в рамках проєкту «Transparent Cities: електронна платформа взаємодії громадян та місцевої влади для забезпечення підзвітності та належного врядування», що реалізується за підтримки Європейського Союзу.

2015-2016 «Здійснення адвокасі кампанії з імплементації нового антикорупційного законодавства органами місцевого самоврядування» за підтримки Посольства Нідерландів в Україні (грантоотримувач – Центр політичних студій та аналітики «Ейдос», проєкт реалізовано Коаліцією НУО, до складу якої входить і ГО «СТЕП»).

2015 «Проведення громадського моніторингу забезпечення права на освіту внутрішньо переміщених осіб» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

2014 – проєкт «Підвищення фінансової прозорості та бюджетної підзвітності місцевих управлінь охорони здоров’я шляхом впровадження громадського антикорупційного контролю» – реалізовано в співпраці з Центром політичних студій та аналітики «Ейдос» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»

2014 – проєкт «Функціональне обстеження місцевих органів влади для підвищення ефективності державної гендерної політики» за підтримки Посольства Нідерландів в Україні .

2013-2014 – проєкт «Знати, щоб діяти!» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США (грантоотримувач – Центр політичних студій та аналітики «Ейдос», ГО «СТЕП» – регіональний партнер проєкту). Здійснення моніторингової кампанії щодо діяльності органів влади у сфері використання бюджетних коштів, діяльності тендерних комітетів, відповідності сайтів місцевих органів влади Закону «Про доступ до публічної інформації».

2011 – проєкт «Реалізація методики громадського моніторингу – основа прозорості державних закупівель» за підтримки Міжнародного фонду  «Відродження».

Мапа проєктів ГО "СТЕП"