Активісти запорізьких громад готуються до розробки адвокаційних кампаній

У Запоріжжі відбулась друга серія тренінгів для учасників проекту «Зміцнення демократичного врядування – ІІ». Цього разу команди об’єднаних громад вчилися розробляти адвокаційні кампанії.

Як забезпечити участь громадськості в ухваленні місцевих рішень, і так щоб не просто для галочки? Як спланувати та провести адвокаційну кампанію? Як створити коаліцію для вирішення важливих суспільних питань? Як визначити зацікавлені сторони, переконати їх і залучити до взаємодії? Розібратися з цими питаннями присутнім допомагала експертка Центру «Ейдос» Гюнель Бабакішієва

Тема тренінгу наздвичайно актуальна в межах проекту «Зміцнення демократичного врядування». Адже після завершення базового навчання команди громад мають розробити власні адвокаційні або інформаційні кампанії та реалізувати їх протягом літа. Зокрема до наступної зустрічі, що відбудеться 21 травня, учасники визначаться з темами та аудиторіями впливу, а вже безпосередньо під час чергового тренінгу зможуть фіналізувати плани своїх адвокаційних кампаній.

Приємно, що на сьогодні представники громад не лише сформували свої команди, але й встигли згуртуватися та обрати пріоритети роботи. Деяким вдалось навіть залучити нових однодумців, розпочати створення ініціативних груп на місцях. Для прикладу, новий осередок активності з’явився у Веселівській громаді, в селі Мала Михайлівка. Розпочалось створення нової громадської організації в Широківській ОТГ та планується – в Гуляйполі. Активно працює молодіжна рада Преображенської громади.

Проект реалізується за підтримки National Endowment for Democracy.