У Запоріжжі міська влада та неурядові організації співпрацюють для евакуації людей до безпечних місць

Запоріжжя — перший гуманітарний хаб на шляху тисяч людей, які рятуються від війни та російської окупації. Від самого початку повномасштабного вторгнення місто вже зустріло більше 270 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Щодня через запорізький евакуаційний центр проходять сотні людей. Серед них громадяни, які змогли виїхати з тимчасово окупованих територій, а також сім’ї, яким довелося залишити домівки в зоні активних бойових дій. На евакуаційному пункті вони отримують першу допомогу від міських служб, міжнародних організацій та волонтерів. Це продукти харчування та засоби гігієни, дитячі набори, медичний огляд, консультації психологів і соціальних працівників.

Більшість людей, які прибувають у Запоріжжя, розгублені: не мають чіткого плану подальших дій, не знають, де переночувати. У місті діють центри тимчасового розміщення ВПО, але дістатись до них самому з різних причин проблематично.

Щоб допомогти найвразливішим особам в евакуації, ГО “СТЕП” спільно з Запорізькою міською радою організували перевезення з евакуаційного центру до місць колективного поселення. У тимчасових шелтерах, створених на базі садочків і шкіл, люди можуть відпочити з важкої дороги, отримати гаряче харчування, спланувати подальші дії. Для тих, хто бажає виїхати у безпечніші регіони, надалі організовано трансфер з шелтерів до залізничного вокзалу.

Реалізація проєкту стала можливою за участі й допомоги низки партнерів. Комунальне підприємство “Запоріжелектротранс” надало великі міські автобуси для перевезення людей, а швейцарська благодійна організація HEKS/EPER профінансувала придбання палива для них. З тимчасовим розміщенням переселенців та організацією гарячого харчування допоміг Департамент освіти і науки Запорізької міської ради. Реєстрацію ВПО на евакуаційних пунктах здійснюють фахівці й фахівчині Управління соціального захисту населення та Служби у справах дітей. Вони ж консультують людей з питань отримання соціальних виплат і гуманітарної допомоги.

Проєкт підтримки евакуації найвразливіших людей за фінансування Благодійної організації HEKS/EPER тривав п’ять місяців. За цей час понад 8200 внутрішньо переміщених осіб у Запоріжжі отримали допомогу з переїздом до шелтерів та евакуаційних потягів.

Щиро вдячні всім залученим партнерам за співпрацю!

Перевезення людей з евакуаційного пункту до тимчасових шелтерів