Молодіжні ради, активні громадські об’єднання та органи самоорганізації населення – пріоритети об’єднаних громад на Запоріжжі

У місті Запоріжжі стартували заходи проекту «Зміцнення демократичного врядування», що спрямований на розвиток громадянського суспільства в ОТГ Запорізької області.

Перший робочий семінар зібрав учасників та учасниць з 10 громад, серед яких Біленьківська, Веселівська, Гуляйпільська, Комиш-Зорянська, Оріхівська, Остриківська, Преображенська, Чернігівська, Широківська ОТГ, а також місто Токмак. Це понад 30 представників місцевих рад, депутатів, старост, голів органів самоорганізації населення, лідерів громадських організацій. Усі вони зацікавлені в розвитку своїх громад та налаштовані на ефективну співпрацю.

Під час семінару команда ГО «СТЕП» представила результати базового дослідження передумов для розвитку громадянського суспільства, що проводилось з грудня 2018 р. по січень 2019 р. в цільових громадах.  У презентації узагальнено інформацію про наявний стан залучення мешканців ОТГ до процесів ухвалення місцевих рішень, досвід владно-громадської взаємодії, а також загальні та специфічні фактори впливу на розвиток громадянського суспільства й упровадження інструментів місцевої демократії.

За підсумками дослідження кожна громада отримала експертні рекомендації щодо можливих напрямів діяльності чи конкретних заходів для сприяння розвитку громадянського суспільства та покращення комунікації в громаді. Очікується, що частина із запропонованих заходів буде реалізована в рамках проекту «Зміцнення демократичного врядування» – за підтримки команди ГО «СТЕП», залучених експертів і менторів.

Зокрема, за час участі в проекті команди ОТГ прагнуть створити нові вуличні або квартальні комітети, активізувати зареєстровані громадські об’єднання, сформувати та організувати діяльність молодіжних рад.

Учасники й учасниці зустрічі визначили загальні пріоритети і формат співпраці протягом наступного – навчального етапу проекту. Крім того, домовились про укладання індивідуальних планів для кожної з команд ОТГ, що отримає експертну та менторську підтримку.

З презентацією базового дослідження можна ознайомитися за посиланням.

Проект «Зміцнення демократичного врядування» (ІІ) впроваджується ГО «СТЕП» за підтримки National Endowment for Democracy.

Фото: Сергій Андрух
Фото: Сергій Андрух