У Преображенці енергійна молодь зустрілась із молоддю «досвідченою»

Захід ініціювали активісти й активістки Молодіжної громадської ради, які беруть участь у проєкті «Зміцнення демократичного врядування». Участь у ньому взяли члени ветеранської організації, представники органів самоорганізації населення (квартальні) та місцеві депутати – загалом близько 30 осіб.

Анонсуючи цю подію, ми навмисне назвали її «зустріч енергійної молоді з більш досвідченою», щоб не ділити нікого за віковою ознакою, – зазначає голова Молодіжної громадської ради Євгеній Трипольський. – А сьогодні за кількістю учасників ми бачимо, що ви не лише більш досвідчена молодь, а й більш енергійна теж.

Молодіжна громадська рада в Преображенці працює вже рік. За цей час її команда встигла провести декілька великих заходів, виграти міні-грант для облаштування інформаційно-культурницького простору на базі сільського будинку культуру, долучитися до створення громадської організації «Діти – майбутнє Преображенської громади» та роботи місцевого центру раннього втручання (до речі, єдиного в Україні, що створений в ОТГ). Основу молодіжного активу складають близько 10 осіб, віком від 20 до 40 років. Серед них є молоді депутати та працівники сільської ради, педагоги та представники громадських організацій.

Про вже втілені проєкти та майбутні ініціативи представники Молодіжної ради розказали учасникам зустрічі – і запросили їх до співпраці. Адже – переконані молоді лідери й лідерки – для успішного втілення змін необхідні участь і небайдужість усієї громади. Завдяки таким зустрічам із жителями команда Молодіжної громадської ради сподівається виявити нових активістів у селах, заручитись підтримкою діючих громадських об’єднань, знайти партнерів для втілення нових ідей.

Для прикладу, одна з найближчих ініціатив стосується цьогорічного Дня громади, що відзначається 19 вересня. У рамках свята Молодіжна рада планує провести інтерактивний захід «Творці новітньої історії» та презентувати однойменну збірку спогадів про історію Преображенки. Для підготовки видання молоді потрібна допомога старших односельців, які могли б поділитися своїми спогадами про важливі події з життя громади та її визначних жителів.

Членкиня Молодіжної ради Ольга Чиж презентувала ідею такої «колекції спогадів» та запросила учасників заходу долучитися до написання коротких нарисів про людей, які своєю працею зробили внесок у розвиток Преображенки. Зібрані історії будуть також опубліковані на сайті Преображенської сільської ради та фейсбук-сторінці Молодіжної ради в фейсбуці, тобто прочитати їх зможе кожний користувач інтернету.

Проект «Зміцнення демократичного врядування» реалізується Громадською організацією «СТЕП» за підтримки National Endowment for Democracy.