Новини активних громад: дайджест (серпень 2020, частина 1)

У серпні майже всі партнерські організації в трьох областях України розпочали активне впровадження своїх ініціатив. Традиційно хід місцевих подій ми відстежуємо на нашій фейсбук-сторінці. Ділимось головними досягненнями активних громадян і громад за минулий місяць.

Зустріч ініціативної групи зі створення молодіжної ради Чернігівської громади

Школа самоврядування Open School (Чернігівська ОТГ, Запорізька область)

Проєкт реалізує ГО «Платформа розвитку “Діалог. Дія. Добробут”» (координаторка Катерина Житарюк)

Open School – ініціатива молоді із запровадження громадянської освіти для жителів Чернігівської громади. Проєкт із такою назвою навіть внесений у Стратегію розвитку Чернігівської ОТГ, проте досі не був реалізований. Активіст/ки громадської організації вирішили посприяти його втіленню, розробивши своєрідну «пілотну» програму Школи.

Запропоновані заходи розраховані на різні вікові категорії жителів, охоплюють різні теми та продумані в різних форматах. Це в свою чергу дозволить оцінити цікавість мешканців/ок і в майбутньому краще спланувати повноцінну навчальну програму.

Тільки за перший місяць команда проєкту провела опитування про бажані зміни в громаді, вебінар про інструменти участі, ініціативну зустріч зі створення молодіжної ради та публічну консультацію на тему розвитку громадських просторів.

Є й перші результати роботи: на серпневій сесії Чернігівської селищної ради були затверджені документи про створення молодіжної ради Чернігівської ОТГ. Проєкти рішень були розроблені ініціативною групою за підсумками тренінгу.

Зустріч дискусійного клубу в селі Пушкарівка

Мобільний дискусійний клуб (Верхньодніпровська ОТГ, Дніпропетровська область)

Проєкт реалізує громадська спілка «Майбутнє Верхньодніпровщини» (координатор Костянтин Серневич)

У Верхньодніпровську відбулась серія зустрічей на тему громадського бюджету. Для того, щоб максимально відкрито й інтерактивно поспілкуватися з людьми, активіст/ки громадської спілки обрали формат мобільного дискусійного клубу. Долучитися до заходів і дізнатися більше про новий інструмент участі можуть всі зацікавлені. Перший захід відбувся буквально в центрі міста, що дозволило розказати про оголошений конкурс проєктів навіть тим мешканцям, які про нього не чули й не знали.

Активні громадяни Верхньодніпровська вже давно чекають на бюджет участі. Вони неодноразово ініціювали обговорення цього питання, вивчали досвід сусідніх громад, брали участь у процесі розробки положення про бюджет участі .

Ідея мобільного дискусійного клубу полягає в тому, щоб виявити, зацікавити та підготувати небайдужих мешканців Верхньодніпровської ОТГ до роботи з бюджетом участі. А  крім того це чудова нагода для налагодження діалогу і гуртування мешканців, ініціювання локальних проєктів на території громади.

Тренінг у смт Борова (фото інформаційного порталу Borova.Info)

Просвітницький центр New Borova (смт Борова, Харківська область)

Проєкт реалізує громадська організація «Фонд розвитку Борівської громади» (координаторка Валерія Гонтар)

У Боровій на Харківщині успішно стартував проєкт інформаційно-просвітницького центру New Borova, що має на меті підвищити обізнаність громадян про можливості участі в управлінні майбутньою Борівською ОТГ. Перший тренінг на тему інструментів участі зібрав представників громадських організацій та бізнесу, а також працівників сфер культури й освіти. Розібратись із цією темою допомагала експертка з партисипації та громадських бюджетів, керівниця проєктів Асоціації учасницького розвитку громад Ірина Стасюк.

Другий тренінг присвятили питанням медіаграмотності. Завдяки тренерці Оксані Дудник учасники/ці заходу дізнались про розповсюджені види фейків, маніпуляцій і пропаганди, проаналізували роботу різних медіа, отримали методичні матеріали для подальшої роботи.

Проєкт «Зміцнення демократичного врядування» (ІІІ) реалізується ГО «Стратегії і технології ефективного партнерства» за підтримки National Endowment for Democracy.

У тексті використані світлини, зроблені партнерськими організаціями під час місцевих заходів проєкту.