Новини активних громад: дайджест (серпень 2020, частина 2)

Продовжуємо наш дайджест серпневих новин. Коротко про головні заходи та поточні результати громадських ініціатив, що реалізується за підтримки проєкту «Зміцнення демократичного врядування» в партнерських громадах.

Зустріч ініціативної групи зі створення ради жінок громади

Створення ради жінок при сільській раді (Широківська ОТГ, Запорізька область)

Проєкт реалізує ГО «ISEEYOU» (координаторка Любов Банде)

У Широківській ОТГ на Запоріжжі з перших же днів створення громади заохочується активність жителів. В громаді вже діють Молодіжна рада та Поважна рада, наглядові ради при закладах освіти (нещодавно трансформовані в одну Наглядову раду). Новостворена ГО «ISEEYOU», яка опікується питаннями гендерної рівності та реалізації прав жіноцтва, запропонувала створити раду активних жінок громади. Авторки ідеї переконані: новий консультативно-дорадчий орган дозволить підвищити рівень впливу жінок на ухвалення рішень у громаді, надасть їм додаткові можливості для втілення соціальних, економічних, творчих ідей.

Перші два заходи в рамках запропонованої навчальної програми вже відбулись. Майбутні радниці розглянути особливості роботи та повноваження консультаційно-дорадчих органів, ознайомилися з інструментами впливу, що доступні для жителів Широківської громади (бюджет участі, вуличні комітети, е-петиції, звернення та ін.).

Створення хабу є одним із завдань Стратегії Молодіжної ради Преображенської ОТГ

Створення багатофункціонального громадського центру (Преображенська ОТГ, Запорізька область)

Проєкт реалізує ГО «Діти – майбутнє Преображенської громади» (координаторки Ольга Чиж, Олена Кушніренко)

Громадський центр або хаб – давня мрія активних громадян Преображенки. Цього року вона мала стати реальністю. Проте тільки-но було придбано підходящу будівлю в комунальну власність і розпочались ремонтні роботи зі створення нового простору, як трапилась пандемія COVID-19, і  сільська рада змушена була відкласти на певний час реалізацію проєкту. Але активіст/ки вирішили й надалі стежити за його долею. Більше того, вони запропонували заходи, які б, з одного боку, дозволили залучити мешканців/ок до творення хабу, а з іншого – переконали б сільську раду, що поява такого громадського простору є справді важливою для всієї громади.

У серпні відбулись перші зустрічі із громадськістю на цю тему – консультація за участі молодіжної ради та комунікатив із представниками/цями ветеранської організації.  

Вже у вересні новий молодіжний простір у Радушному наповниться подіями

Громадський  простір молодіжної участі (смт Радушне, Дніпропетровська область)

Проєкт реалізує ГО «РадПортал – сучасне Радушне» (координатор Андрій Кургуз)

У смт Радушне силами активістів/ок облаштували новий громадський простір з незвичайною назвою «4 крапки». Наприкінці серпня відбулось його урочисте відкриття, на яке завітали місцеві жителі та представники/ці партнерських організацій.

Простір «4 крапки» – це історія про те, як завдяки ініціативі та партнерствам будь-яка мрія стає реальністю, адже створений він виключно з бажання й наполегливості активних радушнянців. Щоб втілити в життя ідею молодіжного простору, активісти провели краудфандингову кампанію та залучили допомогу небайдужих підприємців.

Нині на базі простору створено декілька комфортних зон для навчання, громадських зустрічей, культурного дозвілля. Напередодні відкриття тут вже відбулись перші заходи для шкільної молоді, а невдовзі стартують тренінги для ГО «РадПортал» та інших місцевих активістів/ок у рамках проєкту «Зміцнення демократичного врядування».

Ще дві ініціативи стартують у вересні на Харківщині, в Нововодолазькій та Мереф’янській громадах. Це програми неформальної освіти для активних громадян, які бажають долучатися до розвитку своїх міст і сіл, потребують для цього знань і інструментів. Їх провайдерами також є місцеві громадські організації. Більше актуальних новин проєкту шукайте на нашій фейсбук-сторінці.

Проєкт «Зміцнення демократичного врядування» (ІІІ) реалізується ГО «Стратегії і технології ефективного партнерства» за підтримки National Endowment for Democracy.

У тексті використані світлини, зроблені партнерськими організаціями.