Новини активних громад: дайджест (жовтень 2020)

Напередодні місцевих виборів завершилися основні заходи партнерських організацій на Дніпропетровщині та Харківщині. Відтак, п’ять ініціатив  громадських активістів/ок, що були підтримані цьогоріч в рамках проєкту «Зміцнення демократичного врядування», вже реалізовані. Ще три організації продовжать свої заходи в листопаді. А поки розповідаємо головне про новини жовтня.

Активіст/ки Нової Водолаги пройшли навчання в Центрі громадянської освіти

Громадська організація «Спілка округів Водолажчини» завершила першу навчальну програму новоствореного Центру громадянської освіти Нововодолазької ОТГ. Через карантинні обмеження основну частину курсу довелось проводити в форматі вебінарів. Втім, останній тренінг за участі Олега Кулініча, виконавчого директора ГО «Інститут соціальної політики регіону», вдалось провести офлайн.

Під час цього заходу громадські лідер/ки розробили проєктні ідеї, що стосувались вирішення проблем громади. За допомоги тренера робочі групи опрацювали можливості залучення зовнішнього фінансування з різних джерел – гранти, краудфандинг, бюджет участі.

Сертифікати Центру громадянської освіти отримали й молодіжні радники Нововодолазької ОТГ

8 проєктів бюджету участі підготували «випускники/ці» Школи проєктного менеджменту в Мереф’янській ОТГ

Інший навчальний курс реалізовано в Мереф’янській громаді за ініціативи громадської організації «Українська фундація розвитку молоді». Протягом жовтня тут працювала Школа проєктного менеджменту PMSchool для вчителів, старшокласників та їхніх батьків. Всі заходи вдалось провести офлайн з дотриманням карантинних обмежень.

Навчання пройшли близько 30 осіб: учасники/ці сформували проєктні команди, отримали індивідуальні консультації з написання проєктних заявок розробили свої ідеї та навіть презентували їх на справжньому пітчингу. У підсумку – розроблено вісім проєктів для подання на конкурс громадського бюджету Мереф’янської ОТГ.

В складі проєктних команд PMSchool були як старшокласники, так і їхні викладачі

У Чернігівці обрано голову Молодіжної ради

У Чернігівській громаді в онлайн-форматі пройшли установчі збори з формування складу Молодіжної ради громади. До складу молодіжного консультативно-дорадчого органу увійшли 14 молодих людей з смт Чернігівка та старостинських округів громади. Всі вони делеговані місцевими закладами освіти, жителями старостинських округів або громадськими організаціями.

Головою Молодіжної ради було обрано Катерину Житарюк, яка також є активісткою ГО «Платформа розвитку». Саме за її ініціативи нещодавно створено Карту проблем Чернігівки. Інтерактивна мапа вже доступна на сайті громади, а поінформувати про проблеми в селищі можна буквально за пару хвилин, заповнивши просту гугл-форму. На думку авторки ідеї, такий інструмент допоможе місцевій владі швидше дізнаватися про проблеми на вулицях селища та відповідно реагувати на них.

Останній крок у створенні Молодіжної ради – затвердження її складу на сесії Чернігівської селищної ради. Це дасть можливість команді офіційно розпочати роботу й надалі ефективніше адвокатувати ініціативи молоді та важливі рішення, що стосуються реалізації прав молодих мешканців/ок Чернігівської громади.

Після завершення основних подій проєкту «Зміцнення демократичного врядування» громадська організація «СТЕП» планує надати додаткову консультаційну та ресурсну допомогу новоствореним платформ громадської активності та неформальної освіти. Проєкт реалізується за підтримки National Endowment for Democracy.

У тексті використані світлини, зроблені партнерськими організаціями під час місцевих заходів проєкту.