В Оріхові відбувся семінар з теми публічних консультацій

Публічні консультації мають свої переваги для представників влади і громадськості. Для перших це простий і доступний метод дізнатися думку громадян і врахувати її при ухваленні рішень. Для других – ефективний спосіб впливу на рішення влади та побудови конструктивного діалогу з нею.

Ці та інші можливості, що відкриваються для громади завдяки публічним консультаціям, розглядали в місті Оріхів під час міні-семінару, що відбувся в рамках проєкту «Зміцнення демократичного врядування». Участь у заході взяли представники виконавчого комітету міської ради, працівники закладів культури, активісти громадських організацій.

Досвідом проведення публічних консультацій у місті Запоріжжі поділилася координаторка запорізького осередку ВГО «Інститут Республіка» Олеся Лапікова. Окрему увагу модераторка звернула увагу на те, як уникнути помилок при організації таких заходів та якими інструментами варто користуватися при проведенні опитувань.

Публічні консультації

це демократичний процес комунікації, коли влада звертається безпосередньо до громадян, аби дізнатися їхню думку з приводу різноманітних важливих питань, які впливають на життя мешканців і мешканок громади.

В Оріхівській міській об’єднаній територіальній громаді прагнуть впроваджувати нові інструменти взаємодії з громадськістю і вже роблять до того перші кроки. А саме – намагаються через публічні консультації залучити містян до планування майбутнього реконструкції центральної площі Покровської. Перший захід у такому форматі відбувся в Оріхові під час святкування Дня Незалежності України.

Учасниці й учасники зустрічі зазначили труднощі, з якими доводиться зустрічатися на цьому шляху. Це зокрема відсутність попереднього досвіду взаємодії як у представників влади, так і в мешканців, недовіра, а також суспільна напруга, викликана інфраструктурними проблемами.

Водночас представники Оріхівської міської ради погоджуються: пошук ефективних способів взаємодії з мешканцями та виховання в них звички долучатися до розвиткових процесів є на часі для громади. І публічні консультації – лише один з можливих інструментів для того.

До кінця вересня місцева команда проєкту «Зміцнення демократичного врядування» проведе ще один тематичний захід, щоб залучити оріхівців до обговорення їхнього бачення майбутньої реконструкції площі Покровської. Спеціальну локацію планують організувати під час святкування дня міста Оріхів.