У Широківській громаді планують визначити пріоритети роботи ОСН на стратегічній сесії

Така пропозиція прозвучала від активних мешканців під час зустрічі з головою громади Денисом Коротенком, що відбулася в селі Широке 24 вересня. Участь у заході взяли й представники проєкту «Зміцнення демократичного врядування».

На думку представників діючих вуличних комітетів, щоб налагодити успішну взаємодію між сільською радою та органами самоорганізації населення Широківської громади, необхідно насамперед:

  • уточнити повноваження керівників вуличних комітетів згідно з їхнім статусом, вручити їм іменні посвідчення (прим.: у Широківській ОТГ очільники вуличних комітетів мають статус помічників сільського голови);
  • провести спільну стратегічну сесію за участі активістів вуличних комітетів, представників виконкому та фахівців Широківської сільської ради, на якій визначити пріоритетні напрями для співпраці;
  • ознайомитися з досвідом роботи органів самоорганізації населення в інших громадах, що мають багаторічний досвід розвитку ОСН;
  • призначити координатора, відповідального за поточну роботу з вуличними комітетами.

Також активісти висловили побажання навчатися та отримувати більше інформації про можливості самоорганізації. З цією метою планують створити спеціальний розділ на сайті Агенції розвитку Широківської громади та поступово наповнити його тематичними матеріалами та рекомендаціями.

Ефективна взаємодія з вуличними комітетами є одним з пріоритетів Широківської сільської ОТГ. Відповідні положення навіть внесені в головний стратегічний документ громади. Впродовж 2018 року за ініціативи мешканців було створено близько 20 вуличних комітетів. Найбільша їх кількість – у селі Широке.

Раніше в Широкому в рамках проєкту «Зміцнення демократичного врядування» відбувся тренінг для активістів вуличних комітетів за участі експертки ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» Марії Дзюпин.