Безоплатна первинна правова допомога – дорожня карта для сільських громад

Громадська організація «СТЕП» разом з експертами й експертками Мережі правового розвитку розробила Дорожню карту з впровадження безоплатної первинної правової допомоги у сільській місцевості. Видання доступне для завантаження.

Зміст і завдання 

Дорожня карта – це практичний інструмент, що дозволяє розробляти та впроваджувати в громаді стратегічні рішення, які спрощують доступність правосуддя для громадян. Посібник розроблений в рамках проєкту “Впровадження системи безоплатної правової допомоги та захист соціальних прав жінок у сільських громадах Східної України”, що був реалізований за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (представленого Генеральним консульством Німеччини у Донецьку). Його презентація відбулась наприкінці жовтня в місті Запоріжжі.

Видання складається з таких розділів:

  1. Правові потреби, проблеми та людиноцентричне правосуддя як елементи інклюзивного врядування.
  2. Дані про правові потреби та проблеми територіальних громад.
  3. Доступна для громади інфраструктура для вирішення правових проблем.
  4. Доступні інструменти спрощення доступу до правосуддя.
  5. Зміцнення екосистеми доступу до правосуддя на місцевому рівні (рекомендації).

Головне завдання Дорожньої карти – допомогти сільським громадам створити місцеву інфраструктуру вирішення правових потреб мешканців і мешканок, використовуючи для цього перевірені та доступні механізми.

У виданні описані універсальні інструменти правопросвіти, правової допомоги, стратегічної адвокації та інклюзивного врядування, які дійсно можуть запровадити органи місцевого самоврядування. Відповідно, посібник буде цікавий всім громадам, які прагнуть бути правоспроможними та справедливими.

Учасниці проєкту з Мирівської громади під час презентації Дорожньої карти

Для кого цей посібник

Дорожня карта буде особливо цікава представникам і представницям такої читацької авдиторії:

  • лідерам і лідеркам громад – для розвитку своєї спроможності до інклюзивного врядування та впровадження людиноорієнтованих публічних сервісів;
  • представникам і представницям громадянського суспільства – для адвокатування розвитку безоплатної первинної правової допомоги у громадах;
  • керівникам/керівницям та персоналу установ та організацій, які надають публічні послуги – для побудови ефективної взаємодії між установами та організаціями з метою ефективного й ощадливого вирішення правових потреб людей, які користуються їхніми сервісами.

Ознайомитися з виданням і завантажити його можна за цим посиланням.

Проєкт «Впровадження системи безоплатної правової допомоги та захист соціальних прав жінок у сільських громадах Східної України» реалізується громадською організацією «Стратегії і технології ефективного партнерства» (ГО «СТЕП») за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (представленого Генеральним консульством Німеччини у Донецьку з офісом у Дніпрі). Партнер у реалізації проєкту – громадська спілка «Мережа правового розвитку».