Правові потреби релокованих громад у фокусі роботи ГО “СТЕП”

З середини березня у Запоріжжі впроваджується проєкт під назвою «Доступ до якісної первинної юридичної допомоги ВПО Василівської та Якимівської територіальних громад» за реалізації ГО «Стратегії і технології ефективного партнерства».

З початком повномасштабної війни велика кількість громадян з тимчасово окупованих територій зазнали неправомірних дій та зіштовхнулися з порушеннями прав людини. В проєкті беруть участь Василівська та Якимівська територіальні громади, тимчасові офіси яких знаходяться в Запоріжжі та надають послуги громадянам, які були змушені евакуюватися.

Така ініціатива дозволяє відновити порушені права громадян шляхом консультацій та проведення заходів, до яких долучаються як жителі громади, так і представники органів місцевого самоврядування. Індивідуальні та групові консультації підвищують рівень обізнаності внутрішньо переміщених осіб з ключових правових питань.

Завдяки цьому проєкту вже підготовлені до підписання меморандуми про співпрацю та сформовано план роботи за цим напрямом. До консультацій та навчання ми залучили фахових експертів — юристів та юристок, які закріплені за громадою та надають відповідні правові послуги.

Згодом буде реалізовано шість одноденних тренінгів з правової грамотності. Водночас ми вже працюємо над інформаційно-просвітницькою кампанією. ЇЇ мета полягає в тому, аби сформувати простий та зрозумілий алгоритм дій для вирішення найактуальніших правових питань.

Ініціатива «Доступ до якісної первинної юридичної допомоги ВПО Василівської та Якимівської територіальних громад» впроваджується ГО «СТЕП» за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».

Фото обкладинки ілюстративне: pexels.com