Людський вимір врядування: “СТЕП” допоможе громадам на сході України покращити управління на основі даних

Більше 30 територіальних громад на Запоріжжі та Дніпропетровщині навчаться збирати й аналізувати ґендерно чутливі дані, оцінювати потреби мешканців і мешканок та впроваджувати інклюзивні рішення.

У квітні ГО “СТЕП” стала одним з виконавчих партнерів проєкту “Людський вимір: ефективне управління за допомогою даних та залучення громад”, що реалізується Міжнародною організацією з міграції за фінансової підтримки Уряду Канади.

У проєкті беруть участь громади з десяти регіонів України, зокрема шість громад із Запорізької та більше тридцяти з Дніпропетровської області.

В ході проєкту відбудуться тренінги зі збору й аналізу даних та їх практичного використання для розробки інклюзивних рішень у громадах. Участь у тренінговій програмі візьмуть представники/ці органів місцевого самоврядування, місцеві депутат/ки, управлінці, а також фахівці й фахівчині комунальних закладів і установ.

За підсумками навчання 6 громад з Запорізької та 15 громад з Дніпропетровської області розроблять план реагування на виклики воєнного часу, що буде враховувати засади ґендерної рівності та інклюзивності. До підготовки планів будуть залучені також жителі громад, зокрема внутрішньо переміщені особи, представники/ці бізнесу та громадських організацій. Обмежена кількість найбільш активних громад, які успішно завершили навчання та залучили мешканців/ок до спільної роботи, отримають гранти на підтримку розроблених планів реагування.

Впродовж квітня вже відбулись онлайн-презентації проєкту для громад-учасниць і місцевих координаторів/ок. Загалом же заходи проєкту триватимуть до грудня 2023 року.