У школах Запорізької області працюватимуть молодіжні правові клуби

Наша організація продовжує співпрацю з Широківською громадою Запорізької області за напрямком правової освіти для громадян. Вже в січні за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» розпочинається наш новий проєкт зі створення мережі шкільних правових клубів.

Проєкт орієнтований на учнів і учениць старших класів, які бажають покращити знання з правознавства та навчитися аналізувати з правової точки зору суспільні процеси. Пілотними для реалізації ідеї правових клубів стануть вісім шкіл Широківської сільської громади. При кожній із них буде створено молодіжний осередок для діалогу на теми прав і свобод, громадянської участі й відповідальності в сучасному суспільстві.

Правові клуби – це можливість неформального спілкування про права молоді в форматі «рівний – рівному», а також про способи реалізації та захисту цих прав.

Очікується, що активну участь у їх роботі візьмуть лідери й лідерки учнівського самоврядування та Молодіжної ради Широківської громади. Це дозволить посилити роль вплив таких молодіжних спільнот на рішення місцевої влади, що стосуються прав та інтересів дітей і молоді.

Проєкт триватиме до кінця квітня та передбачає низку тренінгів, семінарів, вікторин і правових турнірів, що відбудуться як онлайн, так і офлайн. Сучасні ігрові формати, цікаві навчальні матеріали та спілкування з юристами-практиками не просто стануть доповненням до шкільної програми з правознавства, а допоможуть молоді отримати справді практичні знання з теми.

Заплановані заходи продовжують роботу, розпочату командою ГО «СТЕП» спільно з Широківською громадою ще два роки тому. Тоді в співпраці з працівниками апарату громади та місцевими активіст/ками ми провели дослідження правових потреб сільських мешканців. Минулого року на території громади працював мобільний офіс правової допомоги – цей проєкт також став можливим за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Сьогодні в громаді продовжує працювати гаряча телефонна лінія з правових питань, плануються виїзні консультації для громадян – ці заходи передбачені місцевою програмою надання правової допомоги населенню.

Раніше ми вже писали про досвід нашого проєкту «Впровадження системи безоплатної правової допомоги та посилення правових можливостей мешканців Широківської громади». Публікація доступна за цим посиланням.

Фото обкладинки: з сайту pexels.com