Інноваційні соціальні послуги для зміцнення і згуртування громади

Громадська організація «СТЕП» допоможе Шахівській громаді на Донеччині створити Університет поважного віку – простір для навчання й саморозвитку мешканців і мешканок віком 60+. Новий проєкт співпраці сприятиме не лише включенню жителів пенсійного віку в активне суспільне життя, а й згуртуванню всієї громади.

Такі «університети» – це реальна можливість для сільських жителів після виходу на пенсію продовжувати активне суспільне життя, здобувати нові навички, спілкуватися. Аналогічні проєкти вже успішно діють в низці громад при комунальних установах або громадських організаціях.

Університет поважного віку Шахівської громади працюватиме на базі місцевого Центру надання соціальних послуг. Нова послуга буде максимально доступною та комфортною для людей, адже «відділення» Університету діятимуть при закладах культури в шести різних селах громади. Впродовж наступних місяців в кожному з них з’явиться сучасна мультимедійна кімната. Це дозволить проводити різноманітні тренінги, заняття з цифрової та фінансової грамотності, презентації та зустрічі з цікавими людьми, лекції на тему здоров’я.

В рамках проєкту соціальні працівники й працівниці Шахівської громади також пройдуть спеціальне навчання. Вони покращать знання з цифровізації соціальних послуг та дізнаються, як ефективно використовувати мультимедійне обладнання в своїй роботі. Крім того, фахівці й фахівчині громади ознайомляться з найкращими практиками діяльності університетів третього віку.

На початку грудня вже відбулися перші онлайн-зустрічі з представницями соціальної сфери Широківської та Селидівської ТГ. Учасниці вебінару презентували успішний досвід запровадження інноваційних соціальних послуг. Зокрема, в Широківській громаді вже є послуга «Університет третього віку». Тут також діє Поважна рада, яка об’єднує активних мешканців і мешканок пенсійного віку. А Селидівській громаді вдалось створити платформу для комунікації з жителями на базі обладнаної мультимедійної кімнати.

Вебінари з обміну досвідом між громадами

Протягом наступних місяців «СТЕП» допоможе Шахівській громаді адаптувати ці практики для потреб місцевих мешканців і мешканок. Активні заходи проєкту триватимуть до кінця травня. Серед них заплановані тренінги, творчі майстер-класи, а також лекції «Школи здоров’я» та психологічні консультації для мешканців/ок поважного віку, навчання соціальних працівників/ць.

Ініціатива «Університет поважного віку» реалізується громадською організацією «СТЕП» в рамках проєкту «Програма ЄС Міцні регіони – Спеціальна програма підтримки України», що здійснюється Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Федеративної Республіки Німеччина.

Місцеві партнери проєкту – Шахівська сільська рада та комунальна установа «Центр надання соціальних послуг Шахівської сільської ради».