Організатор/кам вдалось залучити до спільної справи кількадесят небайдужих людей. Вони сподіваються, що їхню ініціативу підхоплять і інші села громади.
За перший день роботи волонтери встигли розчистити територію понад дорогою, що веде від сільського клубу до пошти. Викорчували сухостій, зібрали та підготували до вивезення старе гілля, розчистили зарості бур’яну. Навесні на цій ділянці облаштують нові клумби, які тішитимуть око веселим різнобарв’ям.
Такі заходи в Усичах проходять не вперше. За неповні два роки місцеве волонтерське об’єднання ініціювало більше десяти різноманітних акцій з благоустрою та покращення села. Активні мешканці/ки виконали ремонти в будинку культури та на дитячому майданчику, полагодили і розписали автобусну зупинку, облаштували нові клумби та висадили декоративні дерева в селі. Односельці завжди охоче долучаються до добрих справ – фізично та фінансово. Завдяки спільнокошту та спільній участі в Усичах вдалось здійснити чимало маленьких, але помітних перетворень.
Втім, нинішня толока мала свої особливості. По-перше, учасники й учасниці акції могли дізнатись більше про проєкт «Сила малих спільнот» і громадський простір, що усичівські волонтери планують створити при будинку культури за кошти мікрогранту. По-друге, всі охочі долучились до волонтерської фотосесії – за її підсумками Торчинська громада підготує фірмовий календар на 2024 рік.
Більше фотографій з заходу можна переглянути на фейсбук-сторінці Усичівська громада. Фото, використані для ілюстрації, зроблені організатор/ками акції.