
Завершилась навчальна програма для команд ОТГ, які цього року долучилися до проекту «Зміцнення демократичного врядування – ІІ». Загалом з лютого по травень відбулись шість тренінгів і спільний робочий семінар для учасників і учасниць проекту.
Добрі ті знання, що одразу можна втілити на практиці. Саме тому на завершення експрес-курсу з тем громадської участі та взаємодії команди ОТГ отримали спецзавдання – розробити та втілити в життя реальні адвокаційні або інформаційні кампанії. Теми, проблеми та цілі мають обрати самі ініціатори кампаній – залежно від того, що є на часі в їхніх громадах. Наприклад, для Біленьківської громади це забезпечення сталої мобільності та розвиток велоінфраструктури, для Веселівської і Гуляйпільської – активізація місцевої молоді, а для Чернігівської ОТГ – створення органів самоорганізації населення.
Під час останніх тренінгів, що відбулись 21 та 22 травня в Запоріжжі, представники громад спробували визначити категорії зацікавлених сторін, оцінити їхні потреби та впливи, уточнити цільові аудиторії задуманих кампаній, а також можливих партнерів. Деякі команди навіть встигли пропрацювати декілька тем одночасно!
Як результат – маємо більше десяти ідей та мотивів для комунікації. До кінця травня команди допрацьовують плани своїх інформаційних та адвокаційних кампаній і паралельно з тим продовжують роботу зі створення різноманітних платформ громадської активності – громадських організацій, органів самоорганізації населення, молодіжних рад.
На сьогодні участь у заходах проекту продовжуть вісім об’єднаних громад: Біленьківська, Веселівська, Гуляйпільська, Комиш-Зорянська, Оріхівська, Преображенська, Чернігівська, Широківська, а також команда, що представляє територіальну громаду міста Токмак.
Що важливо, склад кожної з команд змішаний – це представники органів місцевого самоврядування та активної громадськості. Адже чи не найважливіше завдання в рамках нашого проекту – створити умови для конструктивної та ефективної співпраці, навчитися взаємодіяти заради вирішення спільних проблем.