Практики партисипації з трьох областей України обмінялися досвідом на Запоріжжі

Днями Широківська громада приймала в гості учасників та учасниць Першого Східноукраїнського форуму практиків партисипації. На запрошення організаторів команда громадської організації «СТЕП» також долучилась до цієї масштабної події.

Форум став завершальним етапом півторарічного проекту «Громадський бюджет на сході України – інтеграція заради розвитку», що реалізується Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ. Загалом у заходах проекту взяли участь 10 ОТГ і міст Дніпропетровської, Харківської та Запорізької областей. Остання представлена містом Мелітополь, а також об’єднаними громадами, серед яких – Приморська, Чернігівська та Широківська.

До речі, всі три запорізькі ОТГ минулого року мали перший досвід впровадження громадського бюджету. Тож участь у проекті ПАУСІ стала для них доброю нагодою отримати додаткову консультаційну та інформаційну підтримку, розробити програмні документи, зацікавити та навчити мешканців писати заявки.

Ще одна цікавинка: паралельно з тим кожна з трьох громад минулого року брала участь в проекті «Зміцнення демократичного врядування» громадської організації «СТЕП». А активістки Чернігівської ОТГ навіть присвятили темі бюджету участі низку місцевих заходів у рамках нашого проекту та сформували ініціативну групу для допомоги селищній раді в популяризації ідей громадського бюджету серед населення.

Іншим учасникам та учасницям форуму теж було чим похвалитися. Так, у Приморську минулого року встигли провести одразу два конкурси громадського бюджету. Більшість проектів-переможців на сьогодні вже реалізована. А Широківська громада фактично побила рекорд громадської активності та мотивації. Уявіть тільки: на конкурс було подано 23 заявки з 9 різних сіл! Щоправда, тут поки що не так активно іде процес реалізації проектів. Утім, це не завадило Фундації ПАУСІ вибрати село Широке для проведення заключного заходу свого проекту.

Власне, обмін успішним досвідом, перемогами та навіть помилками в процесі впровадження бюджету участі і став провідною темою дводенного форуму практиків партисипації. Крім того, в рамках заходу відбулися воркшопи, присвячені важливим питанням співпраці та залучення.

А ми завдяки форуму ще й відкрили для себе чудовий формат заходів просто неба та фантастичну нову локацію. Уже думаємо про те, який би великий та цікавий захід провести в широківському парку. J

Більше про проект «Громадський бюджет на сході України – інтеграція заради розвитку» можна дізнатися на сайті Фундації ПАУСІ