Годі вигадувати велосипед, або Створюємо власну базу успішних практик

Маєте ідею, що покращить життя громади, але не знаєте, як її реалізувати? Хочете бути корисним власному місту або селу, проте не визначились, чим саме? Чи, можливо, шукаєте спосіб залучити однодумців до втілення важливої соціальної ініціативи, але поки не надто успішно? Навіть якщо досі ви не мали великого досвіду громадської активності, це ще не привід відмовлятися від бажання змінити світ навколо себе.

Часто проблеми, з якими мають справу громади, є типовими, а їх рішення – вже успішно випробувані десь по сусідству. Це не означає, що треба зі 100% точністю переносити чужий досвід на ситуацію в своєму місті чи селі. Але окремі інструменти, заходи, публікації можуть стати вам у пригоді – або й надихнуть на які інноваційні проєкти.

Де ж шукати ідеї для розвитку громади? Кращі практики, історії успіху, конкурси громадських ініціатив, сайти інших громад і громадських організацій, збірки з методичними рекомендаціями та цікавими кейсами – в інтернеті є все це і трішки більше. Ось, наприклад, ТОП-5 наших улюблених ресурсів для натхнення та пошуку ефективних рішень.

Новини та історії успіху на сайті «Децентралізація»

Найбільша та найповніша база публікацій, що стосуються розвитку об’єднаних територіальних громад. Окрему увагу на сайті варто приділити розділу «Бібліотека», де доступні електронні видання з понад 20 важливих тем – від молодіжної політики до енергоефективності. Бібліотека постійно доповнюється, тому радимо зазирати сюди принаймні щомісяця, щоб не проґавити чого корисного.

Новини «Громадського простору»

Цей потужний інформаційно-аналітичний портал добре відомий усім, хто відстежує актуальні грантові конкурси, навчальні програми та тренінги. Проте ми його любимо за інше: тут зібрані публікації про найрізноманітніші громадські ініціативи, події, практики – з усіх куточків України. Унікальність «Громадського простору» в тому, що кожна неурядова організація може стати учасником порталу й публікувати тут свої інформаційні матеріали (звісно, якщо тільки вони не суперечать редакційній політиці). Погодьтеся: це чудова можливість, особливо для молодих НУО та локальних ініціатив!

Матеріали конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування»

Конкурс проводиться Мінрегіоном спільно з Радою Європи вже шостий рік поспіль. Тут відзначаються ініціативи, програми та проєкти, розроблені й реалізовані органами місцевого самоврядування різних рівнів. Проте представникам громадського сектору ці приклади теж будуть цікаві, а можливо, і підштовхнуть до тіснішої співпраці з місцевою владою для впровадження тих чи інших рішень.

Щорічний каталог «Кращі практики молодіжної роботи»

Збірка видається за підсумками однойменного конкурсу. На сьогодні доступні два видання, укладені в 2017 та 2018 роках. І зовсім нещодавно завершився цьогорічний прийом конкурсних заявок, тож за кілька місяців можна очікувати нову збірку – з новими практиками.

Сайт спілки «Громадські ініціативи України»

Цей ресурс цікавий тим, що приділяє особливу увагу роботі на рівні невеликих місцевих територіальних громад: малих міст, селищ, сіл. За ініціативи спілки щороку проходить конкурс «Краща громадська ініціатива України». До речі, прийом заявок саме триває. Тож якщо ви вже маєте практики, якими варто поділитися, встигніть розказати про них до 30 вересня.