Запорізькі громади зацікавлені в розвитку органів самоорганізації населення

Поруч із НУО активну участь у житті громади беруть органи самоорганізації населення. Для мешканців окремих населених пунктів, кварталів і навіть вулиць це чудовий інструмент, що дозволяє збільшити можливості представництва спільних інтересів і впливу на місцеві рішення. Створення та підтримка ОСН є одним з пріоритетів проєкту «Зміцнення демократичного врядування» в 2019 році. До кінця вересня буде реалізовано кілька локальних ініціатив, спрямованих на розвиток ОСН у сільській місцевості. Зокрема в Чернігівській та Широківській громадах.

Вуличні комітети: як залучити громадян до вирішення питань місцевого значення

У Чернігівській селищній ОТГ планують створити органи самоорганізації населення – п’ять «пілотних» вуличних комітетів. Про цей інструмент місцеві активістки дізналися з досвіду інших громад і хочуть запровадити його в своїх селах. Крім поточної роботи з документами, інформування мешканців і процедурних питань зі створення ОСН, проєктом передбачено тренінг за участі експертки Асоціації сприяння самоорганізації населення та робочий візит у місто Токмак для ознайомлення з досвідом роботи тамтешніх комітетів мікрорайонів. Допомагатимуть у реалізації проєкту місцева громадська організація «Платформа розвитку» і Чернігівська селищна рада.

ШАНС: Широкий Актив Нашого Села. Активізація діяльності вуличних комітетів Широківської громади

На відміну від Чернігівської, в Широківській ОТГ вуличні комітети вже створені та подекуди успішно діють. Створення органів самоорганізації населення внесено до пріоритетів місцевої стратегії розвитку, проте системна робота в цьому напрямі поки що не ведеться. Тож заплановані тут робочі заходи будуть спрямовані на налагодження постійної взаємодії вуличних комітетів з представниками органів місцевого самоврядування, а також посилення спроможності ОСН до вирішення місцевих питань і згуртування громади. Також у селах буде реалізована інформаційна кампанія для популяризації наявних можливостей громадської участі та взаємодії.

Проєкт «Зміцнення демократичного врядування» реалізується Громадською організацією «СТЕП» за підтримки National Endowment for Democracy (NED).