
На сайті ГО «СТЕП» доступні веб-версії навчальних і дидактичних матеріалів, що розроблені нашою командою за підсумками третьої фази проєкту «Зміцнення демократичного врядування». Раді поділитись напрацюваннями!
Для кого ці видання
Для лідер/ок молодих громадських організацій, вмотивованих активістів/ок, які працюють задля розвитку своїх громад, міст, сіл чи селищ.
Для керівників/ць і фахівців/фахівчинь комунальних закладів і установ, молодіжних центрів, громадських хабів, які працюють у громадах і з громадою.
Для команд, які вміють і люблять навчатись, не бояться рефлексії та самооцінювання, невпинно прагнуть розвитку та вдосконалення.
Для тих, хто бажає посилити свій вплив у громаді, успішно комунікувати зміни, розширити коло однодумців і послідовників.
Які теми ми обрали і чому
Стратегічне планування розвитку неприбуткових організацій – щоб перейти від «спонтанного творення добрих справ» до послідовної роботи, орієнтованої на результат. Планування – не для зануд, а заради успіху!
Стратегічна комунікація в роботі громадських організацій – щоб розуміти, для кого і з ким ви працюєте в своїй громаді, як залучати різні цільові групи до взаємодії, як спілкуватись із ними, маючи навіть обмежені ресурси. Комунікувати цінності і зміни – це важливо!
Фандрейзинг, або Залучення ресурсів для ідей і проєктів – щоб запланувати систематичну роботу з партнерами, донорами, громадою загалом і за певний час перетворити ваші сьогоднішні мрії – на успішні проєкти.
Як працювати з матеріалами
Радимо використовувати посібники для ознайомлення із основними поняттями, інструментами, можливостями стратегічного планування, комунікації та фандрейзингу. Звертаємо увагу, що їхній зміст в жодному разі не є вичерпним (це справді короткі посібники про найважливіше). Але в кожному виданні наведені посилання на додаткові джерела, що будуть корисні для заглиблення в тему.
Головне в кожному посібнику – набір практичних інструментів, шаблонів, форм, пам’яток, з якими ви можете працювати разом з вашою командою:
- під час візійних сесій, мозкових штурмів, робочих зустрічей з партнерами;
- на різних етапах планування роботи організації;
- при планування нових проєктів та ініціатив;
- під час тренінгів, семінарів, громадських консультацій, інших навчальних і діалогових заходів, що проводить ваша організація.
Для друкованої версії набору також розроблені дидактичні картки, що можна використовувати як наочний матеріал, підказки, робочі поля під час планування.
Що ще важливо
При укладанні матеріалів ми робили фокус на організації, що працюють на місцевому рівні. Саме з такими об’єднаннями ми співпрацюємо в рамках проєкту «Зміцнення демократичного врядування». З 2017 року, коли наш проєкт тільки стартував, і до сьогодні ми познайомились із десятками чудових команд з різних міст, сіл і селищ Запорізької, Дніпропетровської, Харківської, Донецької областей.
Ми переконані: такі громадські організації виконують дуже важливу роль у згуртуванні й активізації місцевих громад. Щодня в своїй роботі вони зустрічаються з різними викликами, що не дуже помітні або часом не в повній мірі зрозумілі регіональним або національним організаціям.
Але попри всі виклики їхні лідер/ки прагнуть навчатись, вдосконалювати свою роботу, змінювати світ навколо себе – і змінюватись самим. І мета нашого проєкту – дати поштовх і мотивацію до розвитку таким командам, запропонувати корисні інструменти і допомогти побачити нові можливості.
З щирою вірою в це розроблено й цей набір матеріалів.
Проєкт «Зміцнення демократичного врядування» реалізується ГО «Стратегії і технології ефективного партнерства» (ГО «СТЕП») за підтримки National Endowment for Democracy. Перша фаза проєкту стартувала у листопаді 2017 року. В різні роки навчання в межах проєкту проходили представники/ці органів місцевого самоврядування та активіст/ки з об’єднаних громад. У третій фазі проєкту (2020-2021) взяли участь лідер/ки молодих громадських організацій та ініціативних груп, що працюють на території Запорізької, Дніпропетровської, Донецької і Харківської областей.