На Запоріжжі запрацювали шкільні правові клуби

У лютому стартували вебінари нового проєкту правової освіти, що реалізується нашою організацією разом з Широківською громадою і громадською спілкою «Мережа правового розвитку» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».  

Перший етап проєкту – формування шкільних правових клубів. На сьогодні за ініціативи шкільної молоді та вчителів створено вісім правових клубів – у кожному закладі освіти Широківської громади. До них долучились старшокласники і лідер/ки учнівського самоврядування шкіл – загалом 80 дівчат і хлопців з різних населених пунктів громади. Це чотири навчальні групи, по двадцятеро осіб у кожній.

Для ефективної роботи учасники/ці навчання отримали спеціально розроблені правові кейси, у тому числі примірники Конституції України.

Перелік закладів освіти, які беруть участь у проєкті:

  • Августинівський заклад загальної середньої освіти (с. Августинівка);
  • Відраднівський ЗЗСО (сел. Відрадне);
  • Володимирівський ЗЗСО «Успіх» (с. Володимирівське);
  • Лукашівський НВК  (с. Лукашеве);
  • Петропільський опорний ЗЗСО (с. Петропіль) ;
  • Широківський ЗЗСО (с. Широке);
  • Миколай-Пільський ЗЗСО (с. Миколай-Поле);
  • Новопетрівська гімназія (с. Новопетрівка).

Навчальну програму нам допомагають реалізувати юрист/ки Мережі правового розвитку. Зокрема, під час вступного вебінару модератори Віталій Охріменко, Катерина Середенко та Ірина Чайка розказали молоді про важливість і можливості захисту прав для досягнення справедливості, а також поділились надихаючими прикладами роботи правозахисників/ць в Україні.

Учасники/ці вебінару поділились своїми думками про збалансування прав і обов’язків та розказали про ситуації правового характеру, з якими їм доводиться зустрічатись у щоденному житті.

Ще два вебінари навчальної програми, заплановані на найближчий час, присвячені праву на працю та правам споживачів.

Їх модерують експертки Мережі правового розвитку Катерина Єрошенко, Ольга Настіна, Олена Сінчук.

Проєкт «Підвищення рівня правової культури серед молоді Широківської громади» реалізується громадською організацією «СТЕП» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».