
У новому році продовжуємо роботу, розпочату з нашими партнерами в рамках проєкту «Зміцнення демократичного врядування». Завдання цього етапу проєкту – посилення спроможності місцевих громадських організацій. Розказуємо, з чим активні громади зустріли новий рік і які поточні результати нашої співпраці.
Протягом січня відбулись онлайн-консультації для учасниць і учасників проєкту з громад Харківської та Запорізької областей. Особливо плідною виявилась робота з командами Української фундації розвитку молоді (Мереф’янська ТГ) та Спілки округів Водолажчини (Нововодолазька ТГ). Обидві організації зовсім молоді, але дуже бажають зростати, розширювати коло активістів/ок і сприяти розвитку своїх громад. Саме тому вони зараз працюють над своїми стратегічними планами, а ми намагаємось їм допомогти з цим важливим завданням.
Як перейти від статутних цілей до місії організації, як сформулювати її бачення, як знайти цінності, що об’єднують команду та надихають на спільну роботу – коли як не на початку нового року спілкуватись на ці теми? Очікуємо, що до середини лютого наші партнери матимуть драфт стратегій та зможуть представити їх на загальних зборах.

А от колеги з Чернігівської громади поставили собі за мету зробити свою організацію , «Платформа розвитку 3Д» більш сучасною і відомою – й взялись за розроблення нового фірмового стилю. Разом з дизайнером активіст/ки розробляють набір брендованої продукції, яку зможуть використовувати на майбутніх заходах, зокрема в рамках Школи самоврядування для громадян.
Крім того, в умовах карантину, коли немає можливості проводити «живі» зустрічі, команда «Платформи розвитку» ініціювала новорічний флешмоб у соцмережах. Протягом цілого грудня на фейсбук-сторінці організації щодня з’являлись веселі творчі завдання для молоді й дорослих. В січні найактивніші учасники/ці челенджу отримали заохочувальні призи. Ще один фотофлешмоб активіст/ки провели до Дня Соборності.

Тим часом у Широківській громаді ініціативна група ГО ISEEYOU розробила положення Ради жінок – нового консультативно-дорадчого органу, що буде опікуватись питаннями реалізації на місцевому рівні політики гендерної рівності та включенням жінок в активне громадсько-політичне, економічне, соціальне й культурне життя громади. Рада жінок логічно доповнить вже наявні майданчики діалогу й співпраці в громаді – Молодіжну та Поважну ради.
Триває робота й з іншими партнерами: розроблення резюме та інших організаційних документів, планування інформаційних кампаній та публічних заходів (на період після завершення карантину), пошук конкурсів для подання нових проєктів.
До речі, окремі організації дуже активно працювали в своїх громадах у святковий період. Наприклад, за ініціативи ГО «Радпортал» в Радушному (Новопільська ТГ) з’явилось справжнє новорічне містечко. Облаштували його на базі молодіжного простору ::4 крапки. Тут же організували святковий онлайн-концерт «Новорічний вогник», участь у якому взяли кількадесят талановитих радушнянців! У січні творчий актив «Радпорталу» також долучився до гурту «Радушнянські колядники», який виборов перемогу в Криворізькому конкурсі колядок і щедрівок.

Надзвичайно радіємо такій активній, різновекторній і натхненній роботі партнерських організацій. Сподіваємось, що на кожну з них очікує продуктивний і щасливий рік.
Проєкт «Зміцнення демократичного врядування» реалізується нашою організацією за підтримки National Endowment for Democracy.
У тексті використані світлини з фейсбук-сторінок «Платформа розвитку. Діалог. Дія. Добробут» та «Простір ::4 крапки – смт Радушне». Ілюстративне фото обкладинки: з сайту pexels.com