
Дводенний Міжнародний форум практиків партиципації відбувся на базі Полтавського краєзнавчого музею. Організатори події – Фундація ПАУСІ та Проєкт «Партнерство для розвитку міст» ПРОМІС. Громадська організація «СТЕП» також долучилась до цього масштабного заходу.
Форум практиків партиципації проводиться в Україні вже вчетверте – з 2016 року. Щоразу коло учасників події розширюється – долучаються експерти, представники муніципалітетів і громадські активісти з різних міст Польщі, Білорусі, Грузії, Молдови, Великої Британії. Ось і цьогоріч, наприклад, форум уперше приймав гостей з Португалії.
Але головними учасниками й учасницями заходу, звісно, є представники й представниці українських громад і міст – тих, що не менше від європейських муніципалітетів прагнуть впроваджувати інноваційні підходи в управлінні, стратегічному розвитку, взаємодії з мешканцями. І впроваджують! Навчання активних жителів проєктному менеджменту та спільне впровадження громадських проєктів, діалогові зустрічі, публічні консультації, залучення молоді до ухвалення рішень – щороку таких успішних кейсів більшає в різних регіонах України. Партиципація справді перетворюється з тренду на потужний ресурс місцевого розвитку, що широко й різноманітно використовується громадами. Одним з доказів цього є зокрема створення Асоціації учасницького розвитку громад, установчі збори якої відбулися в м. Дніпро буквально за тиждень до форуму.
Партиципація перетворюється з тренду на потужний ресурс місцевого розвитку, що широко й різноманітно використовується громадами

Провідною темою заходу, як і минулі роки, став бюджет участі. З 2016 року, коли відбувся перший форум, громадський бюджет буквально «захопив» українські громади. Тільки в Запорізькій області цей інструмент впроваджено в дюжині міст і ОТГ – у багатьох з них він дозволив нарешті «увімкнути» жителів, виявити активістів і лідерів думки, залучити їх до діалогу та співпраці.
Під час форуму відбулися воркшопи для «початківців», які тільки впроваджують громадський бюджет, і «досвідчених» громад, які вже встигли зустрітися зі своєрідними проблемами росту та прагнуть вдосконалити процедури бюджету участі. Водночас дискусійна частина форуму була присвячена майбутньому громадського бюджету і тим викликам, які вже зараз стоять перед багатьма громадами.
Раді були долучитися до партнерства в межах такої важливої події та очікуємо на продовження співпраці з Фундацією ПАУСІ та новоствореною Асоціацією учасницького розвитку громад.
