Розпочинаємо новий проєкт з правової допомоги для сільського населення

У лютому стартують заходи в рамках нового проєкту, що розроблений та реалізується ГО «СТЕП» в партнерстві з Широківською ОТГ. Протягом наступних місяців у селах громади відбудеться серія правових консультацій, працюватиме окрема «гаряча лінія» для отримання відповідей на актуальні юридичні питання. За підсумками проєкту в Широківській громаді буде розроблено програму з надання безплатної первинної правової допомоги населенню.

Проєкт має покращити доступ мешканців сільської громади до безоплатної правової допомоги та підвищити рівень правової обізнаності дорослого населення. За даними опитування, майже 73% сільських жителів зустрічалися з правовими проблеми протягом останніх двох років. При цьому більше половини респондентів (54%) вважають неможливим вирішення таких проблем самостійно. Про потребу мешканців у юридичних консультаціях свідчать і регулярні звернення на гарячу лінію Широківської громади та структурних підрозділів сільської ради.

З детальними результатами дослідження, що було проведене в Широківській ОТГ у рамках програми «Правоспроможна громада», можна ознайомитися в цій презентації.

У відповідь на низку проблем, що були виявлені в ході дослідження, Громадською організацією «СТЕП» у співпраці з фахівцями комунальної установи «Агенція розвитку Широківської громади» було розроблено проєкт із запровадження практики безоплатної первинної правової допомоги в селах Широківської ОТГ. Для цього буде організовано мобільний офіс БППД – виїзні консультації юристів у всі старостинські округи громади.

Додатково за підтримки Широківської сільської ради буде створено окрему гарячу лінію з правових питань. Вона працюватиме щодня, крім вихідних, з 9:00 до 17:00. За даними опитування, 34% мешканців бажають мати змогу отримувати правові консультації в телефонному режимі.

Проєкт також передбачає низку інформаційних заходів, зокрема розробку та поширення бюлетенів про типові проблеми правового характеру та можливі шляхи їх вирішення. Аналогічні публікації регулярно з’являтимуться і в місцевій газеті «Широківська громада інформує», яку безкоштовно отримують мешканці ОТГ.

Пілотне запровадження БППД дозволить виявити реальний попит мешканців громади на послуги правової допомоги, можливість доступу до консультацій представників різних категорій населення, оцінити ефективність різних інструментів. Це важливо для подальшого покращення системи правового захисту населення, зокрема в межах цільової програми, яку планують розробити та ухвалити рішенням Широківської сільської ради до кінця проєкту.

Усі зазначені заходи будуть проведені в межах проєкту «Впровадження системи безоплатної правової допомоги та посилення правових можливостей мешканців Широківської громади», який реалізується ГО «СТЕП» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Чільне фото: з сайту КУ «Агенція розвитку Широківської громади»