Мешканців Запоріжжя запрошують оцінити індекс е-демократичності міста

Центр розвитку інновацій проводить третє дослідження Індексу місцевої електронної демократії. Активні громадяни можуть теж долучитися до формування національного рейтингу і допомогти визначити індекс е-демократичності своїх міст.

Дослідження проводиться серед 22 обласних центрів України, а також міст Буча, Ірпінь, Кам’янське, Краматорськ, Маріуполь, Павлоград, Сєвєродонецьк і Слов’янськ. Ці ж самі міста оцінювались і минулого року. Тоді лідерами рейтингу стали міста Київ (68,2%), Івано-Франківськ (65,3%) і Львів (58,8%).

Місто Запоріжжя з рейтинговим показником 42,98% посіло минулоріч 16 місце, поступившись, наприклад, Дніпру, Харкову, Кропивницькому, Одесі.

Одним із найважливіших показників дослідження є оцінювання мешканцями й мешканкам інструментів е-демократії, впроваджених у їхніх містах: електронних звернень, петицій, консультацій, а також громадського бюджету. Такий підхід дозволяє отримати достовірні дані та врахувати позицію громадян під час визначення рейтингу місцевої е-демократії.

Щоб взяти участь в оцінюванні, треба відповісти на декілька запитань про стан е-демократії у своєму місті: https://forms.gle/X8E7NCGK6oLEeTuk6. Результати опитування будуть подані в узагальненому вигляді.

Дослідження Індексу місцевої е-демократії – це волонтерський проект Центру розвитку інновацій. До співпраці запрошуються партнери з аналітичних центрів, місцевих громадських організацій/коаліцій та асоціацій ОМС. Детальну інформацію про можливості партнерства та дослідження можна отримати за електронною адресою e-index@cid.center.

Джерело: Центр розвитку інновацій.