Вітаємо запорізькі громади, що візьмуть участь у Школі адвокації та партисипації

Раді представити команди, що візьмуть участь у навчанні з адвокації та партисипації, а також отримають менторську підтримку для втілення своїх проєктних ідей.

Головне про конкурс

На початку червня програма «Київській Діалог» оголосила набір команд з п’яти регіонів України для навчання в Школі адвокації та партисипації. Громадська організація «СТЕП» є регіональним партнером програми та відповідає за проведення заходів Школи в Запоріжжі.

Отож, підбиваємо підсумки конкурсу та називаємо громади, які допоможуть нам втілювати проєкти змін у Запорізькій області:

 1. Василівська міська ТГ.
 2. Мелітопольська міська ТГ.
 3. Новоолександрівська сільська ТГ.
 4. Плодородненська сільська ТГ.
 5. Якимівська селищна ТГ.

Загалом в ході конкурсу ми отримали близько 10 заявок. Головними критеріями при відборі партнерів були, зокрема:

 • залучення до складу команди представників/ць ОМС та громадських активістів/ок;
 • спільне бачення командою можливостей розвитку громади;
 • наявність цікавої ідеї, реалізація якої сприятиме місцевому розвитку;
 • висока мотивація до навчання та подальшої роботи.

Детальніше про переможців

Мелітопольська команда переконана, що запорука успіху в розвитку громади – ефективне вирішення конфліктів, якого можна досягти завдяки механізмам співпраці «влада – громадськість». Тож у Мелітополі хочуть створити майданчики, які дозволять налагодити діалог між міською радою і громадськими організаціями міста.

Учасники/ці з Василівської ТГ також наголошують на важливості діалогу, причому – між владою і підприємцями. Команда хоче навчитись активніше залучати представників бізнесу до співпраці та спільно з ними розробляти проєкти, які б справді сприяли економічному розвитку громади.

А от Плодороденська громада обрала пріоритетною цільовою аудиторією молодь. Команда запропонувала одразу декілька ідей, які мають шанси втілитись у проєкт: створення спортивної платформи, запровадження системи сортування сміття на базі шкіл і клубів або ж заходи з неформальної освіти для дітей та молоді.

Екологічна тематика та робота з молоддю актуальні й для Новоолександрівської громади. Тут планують всерйоз взятись за популяризацію сортування сміття – встановити баки для скла, паперу, пластику при закладах освіти та провести масштабну інформаційну кампанію.

А найбільше ідей запропонували учасники/ці з Якимівської громади та навіть розділили їх за тематичними категоріями.

 • Комунікаційна – створення платформи для налагодження діалогу між місцевою владою і населенням.
 • Інфраструктурна – популяризація громадського бюджету, залучення широкого кола мешканців до реалізації цієї програми (подання заявок, голосування).
 • Культурна – об’єднання зусиль всієї громади з метою залучення грантових коштів для оновлення матеріально-технічної бази та ремонту будинку культури.
 • Туристично-рекреаційна – розробка туристичних і рекреаційних маршрутів на території громади, організація історико-культурних фестивалів.

Яку б з цих ідей не підтримали експерти, якимівці збираються максимально зосередити увагу на роботі з населенням. У своїй заявці вони зазначають: «Ми маємо надію, що завдяки навчанню отримаємо нові кейси комунікації і співпраці із громадськістю (пасивною її частиною)». 

Перший захід Школи адвокації та партисипації відбудеться вже 8-9 липня в Запоріжжі. Після цього ми обов’язково розкажемо детальніше про кожну громаду та команду, що її представляє. А поки що щиро радіємо початку співпраці.

Конкурс проводився в рамках проєкту «Розбудова соціального капіталу громадських ініціатив в українських регіонах», що реалізується німецькою ГО “Європейський Обмін” та Міжнародним Фондом “Відродження” у партнерстві з регіональними ГО за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.

Проєкт має на меті посилити адвокаційну спроможність громадських ініціатив у Полтавській, Запорізькій, Вінницькій, Тернопільській та Волинській областях шляхом проведення тренінгів, отримання досвіду проєктного менеджменту, доступу до мереж і експертизи, а також обміну кращими практиками з інших регіонів і країн.