Активіст/ки дізнались основи адвокації та правопросвітництва в невеликих громадах

Триденний тренінг відбувся в серпні для активних мешканців/ок і старост чотирьох цільових громад Дніпропетровської та Запорізької областей. Він є частиною проєкту «Впровадження системи безоплатної правової допомоги та захист соціальних прав жінок у сільських громадах Східної України», що реалізується за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (представленого Генеральним консульством Німеччини у Донецьку з офісом у Дніпрі).

Навчання охопило теми правового інформування і правопросвітницької діяльності, адвокації та роботи наглядових рад. Раніше на ці теми вже відбулись вступні вебінари, де учасники/ці проєкту мали нагоду познайомитися з тренерами Наталією Костишин (м. Червоноград) і Віталієм Дорохом (м. Хмільник).

Тренінги тривали паралельно з навчальною програмою для фахівців громад. Разом ці два освітні компоненти спрямовані на досягнення головної мети проєкту – посилення правової спроможності громад і громадян, зокрема в сільській місцевості.

На заході були присутні старости громад, представники/ці локальних громадських об’єднань і вуличних комітетів, лідери і лідерки молодіжного активу. Учасники й учасниці поділились досвідом своїх громад у наданні правової допомоги населенню і реалізації проєктів правової освіти. Зокрема згадали практику виїзних юридичних консультацій та роботу шкільних правових клубів у Широківській ТГ на Запоріжжі.

За допомоги тренерів команди громад напрацювали кейси з організації правопросвітницьких заходів і планування адвокаційних кампаній. Очікується, що надалі активіст/ки зможуть реалізувати їх у своїх громадах.

Тренерка Наталія Костишин, голова Правління ГО «Молодіжний ініціативний центр»
Тренер Віталій Дорох, голова Ради ГО «Право» (м. Хмільник)

Проєкт «Впровадження системи безоплатної правової допомоги та захист соціальних прав жінок у сільських громадах Східної України» реалізується ГО «СТЕП» за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (представленого Генеральним консульством Німеччини у Донецьку з офісом у Дніпрі).

Партнер у реалізації тренінгової програми – ГС «Мережа правового розвитку».

Фото до публікації: Катерина Клочко.