Проект «Зміцнення демократичного врядування» (ІІ) для ОТГ Запорізької області

З листопада 2018 року стартує Друга фаза проекту «Зміцнення демократичного врядування» для ОТГ Запорізької області. Радо запрошуємо до співпраці активні громади та їхніх активних громадян!

Наш проект буде цікавий Вам, якщо у Вашій громаді

 • зареєстрована громадська організація, але вона наразі не діє або є недостатньо активною.
 • створена громадська рада, або Ви плануєте створити таку при місцевій (сільській, селищній, міській) раді.
 • діють вуличні (квартальні, сільські) комітети, або Ви хочете дізнатись, як використовувати цей інструмент для залучення мешканців до процесів розвитку громади.
 • вже працює молодіжна рада або ініціативна молодь, яка готова її сформувати.
 • є ініціативні групи мешканців, які щиро бажають власними ідеями та діяльністю змінювати громаду на краще, але потребують навчання та мотивації.

Що ми пропонуємо?

 • Навчання (тренінги) для активних мешканців, громадських лідерів, зацікавлених старост на теми використання інструментів локальної демократії, адвокації громадських ініціатив, ефективних стратегій залучення та партнерства.
 • Спілкування з експертами та менторами, візити до інших громад, обмін успішними практиками.
 • Допомога в розробці інформаційних та адвокаційних кампаній для реалізації у Вашій громаді (у тому числі розробка і друк роздаткових матеріалів).
 • Консультаційний супровід процесу реєстрації громадських об’єднань, органів самоорганізації населення і планування їхньої діяльності.
 • Допомога в розробці місцевих нормативних документів, що забезпечують розвиток громадянського суспільства (діяльність громадських рад, ОСНів).

Кого ми запрошуємо до участі?

 1. Представників / представниць громадських об’єднань та інших громадських формувань, які діють у вашій громаді.
 2. Активних старост та інших лідерів громади, які хочуть більш ефективно залучати мешканців до реалізації місцевих ініціатив.
 3. Представників/представниць діючих органів самоорганізації населення (вуличних, квартальних, сільських комітетів).
 4. Представників / представниць ініціативних груп мешканців, у т.ч. тих, хто бажає створити вуличні (сільські) комітети, сформувати громадську, молодіжну раду, або зареєструвати громадську організацію.
 5. Представників/представниць вже створених консультативно-дорадчих органів при органах місцевого самоврядування (громадські ради, молодіжні ради, ради старійшин тощо).
 6. Фахівців ОМС, які працюють з громадськістю.

Рекомендована кількість учасників  від громади: 4-6 осіб.  Участь 1-2 представників ОМС (фахівців, старост) у складі команди від громади є обов’язковою.

Що отримає Ваша громада завдяки участі в проекті?

 • Підвищення рівня громадської активності, впевненості та зацікавленості населення, виявлення потенційних лідерів, залучення мешканців до процесів місцевого розвитку
 • Формування дієвих платформ громадської активності – громадських організацій, вуличних чи сільських комітетів, молодіжних рад, які в майбутньому можуть самостійно розробляти проекти та залучати ресурси для їх впровадження.
 • Покращення комунікації та налагодження ефективної взаємодії між адміністративним центром і віддаленими селами, між громадськістю та працівниками ОМС.
 • Експертний супровід, менторська підтримка, навчально-методичні матеріали, консультації впродовж періоду реалізації проекту (у т.ч. виїзні тренінги, навчальні та робочі зустрічі на місцях, ознайомлення з досвідом роботи інших громад; допомога в розробці документів тощо).
 • Допомогу в розробці інформаційних (адвокаційних) кампаній, що будуть реалізовані на території громади (у т.ч. фінансування розробки та друку роздаткових матеріалів).
 • Поточний інформаційний супровід, напрацювання власних успішних практик громадської активності та взаємодії, які Ви зможете використовувати для участі в різних конкурсах і загалом для підвищення іміджу Вашої громади.

Як і коли зареєструватись для участі?

Якщо Ваша громада бажає долучитись до проекту «Зміцнення демократичного врядування», заповніть Анкету ОТГ (файл додається за посиланням), та надішліть її до 27.11.2018 р. на адресу hromada.zp@gmail.com.

Зверніть увагу! В анкеті Вам необхідно запропонувати для участі в заходах проекту від 4 до 6 представників Вашої громади (команди ОТГ). Просимо уважно ознайомитися з рекомендаціями до формування такої команди та надати необхідну інформацію про кожного/кожну її з учасників/учасниць. Додаткову інформацію можна отримати електронною адресою hromada.zp@gmail.com. Повний текст оголошення про конкурс, анкету та довідку про проект можна завантажити за цим посиланням.