Одинадцять громад отримають підтримку у впровадженні публічного моніторингу стратегій

Завершився розгляд заявок, отриманих від зацікавлених громад, і ми раді нарешті повідомити перелік партнерів IV фази нашого проєкту.

Загалом за результатами розгляду поданих анкет до участі запрошені 11 громад з чотиьрох цільових областей.

Дніпропетровська область

  • Апостолівська міська ТГ
  • Васильківська селищна ТГ
  • Новопокровська ТГ
  • Покровська селищна ТГ

Донецька область

  • Миколаївська міська ТГ Слов’янського району

Запорізька область

  • Берестівська сільська ТГ
  • Оріхівська міська ТГ
  • Розівська селищна ТГ
  • Чернігівська селищна ТГ

Харківська область:

  • Нововодолазька селищна ТГ
  • Роганська селищна ТГ

Деякі цікаві факти про конкурс

Цього року ми отримали майже вдвічі більше заявок від зацікавлених громад, ніж запланували запросити до участі. Це водночас приємно й відповідально, адже значно ускладнює наш вибір.

Серед заявників – громади з Дніпропетровської (безумовний лідер за активністю), Запорізької, Харківської, Донецької, а також Миколаївської та Рівненської областей. Останні, на жаль, не є цільовими регіонами цієї фази проєкту. Проте ми сподіваємось продовжити співпрацю з декотрими з них, які раніше проводили моніторинг своїх стратегій розвитку. Очікуємо, що обмін досвідом у форматі «рівний рівному» стане цікавим доповненням до нашої навчальної програми.

Серед нових партнерів є декілька громад, що вже також мають досвід проведення моніторингу. Очікуємо, що вони поділяться своїми знаннями й добрими практиками з іншими громадами, а також дізнаються нові для себе підходи й інструменти.

Чотири громади в тій чи іншій мірі нам знайомі за попередніми фазами проєкту «Зміцнення демократичного врядування». Це Чернігівська, Оріхівська, Берестівська громади Запорізької області та Нововодолазька громада Харківської області. Щодо останньою, тут ми успішно співпрацювали з місцевими ОГС.

При відборі ми віддавали пріоритет тим громадам, які мають довший термін виконання стратегій. І саме з цієї причини змушені були відмовити тим заявникам, де реалізація стратегічних планів фактично почалась з цього року.

Водночас Розівська селищна рада Запорізької області, яка затвердила свою стратегію у вересні 2020 року, підкорила нас своєю високою і дуже щирою мотивацією. До того ж, представники селищної ради прагнуть додатково активізувати мешканців, зацікавити їх та сприяти створенню місцевих ОГС, які «будуть горіти ідеєю покращення життя в громаді», а це якраз є одним із наскрізних завдань нашого проєкту.

Саме тому ми врешті вирішили запросити до участі одинадцять громад замість десяти запланованих. Сподіваємось, на продуктивну й цікаву співпрацю з кожною з них.

Що далі? 

Наразі громади формують проєктні команди. Делеговані учасники й учасниці, серед яких мають бути представники/ці ОМС та лідер/ки місцевих громадських організацій або ініціативних груп, надалі:

  • будуть включені в інформаційну розсилку проєкту;
  • отримають методичні матеріали за темою проєкту;
  • візьмуть участь у тренінгах і робочих зустрічах;
  • організують, проведуть чи координуватимуть місцеві заходи, пов’язані з проведенням публічного моніторингу стратегій.

До кінця квітня ми укладемо меморандуми про співпрацю з партнерськими громадами та надішлемо проєктним командам форми й інструкції для проведення базового дослідження. Планується, що це буде самооцінювання досвіду громади в сферах стратегічного планування, моніторингу та партисипації.

Наше завдання на цьому етапі – спільно з партнерами виявити слабкі місця й труднощі, з якими вони зустрічаються при спробах відстежити результати місцевого розвитку, та водночас зібрати успішні практики й перевірені форми роботи. Процедура самооцінювання також передбачатиме аналіз рівня публічності, прозорості та інклюзивності процесів моніторингу і звітування партнерських ОМС.

Проєкт «Зміцнення демократичного врядування» реалізується ГО «Стратегії і технології ефективного партнерства» (ГО «СТЕП») за підтримки National Endowment for Democracy.