Новини проєкту SDG: сприяємо налагодженню діалогу та співпраці в громадах

Преображенська, Чернігівська та Оріхівська громади в ході реалізації локальних ініціатив у межах проєкту «Зміцнення демократичного врядування» прагнуть долучити широке коло мешканців до місцевих подій та ухвалення важливих рішень. Команди цих ОТГ спробують запровадити нові інструменти взаємодії з громадськістю та формати заходів, поширити нові знання та корисні навички серед громадян.

Молодіжна рада Преображенської ОТГ – комунікаційна платформа для розвитку та згуртування громади

Молодіжна громадська рада Преображенської ОТГ відзначає перший рік з моменту створення. Її активісти вже успішно реалізували декілька власних ідей і навіть отримали мікрогрант від благодійного фонду. Нинішня команда Молодіжної ради бачить її подальшу роботу як комунікаційного майданчика, що активно залучає мешканців до розвитку громади. За підтримки ГО «СТЕП» активісти проведуть просвітницькі зустрічі в форматі відкритого простору в трьох селах громади. Крім того, за ініціативи Молодіжної ради відбудеться тренінг з медіа-грамотності та інтерактивний захід для згуртування громади «Творці новітньої історії».

Залучення мешканців Чернігівської громади до реалізації екологічних ініціатив у співпраці з владою і бізнесом

ГО «Платформа розвитку: Діалог. Дія. Добробут» та створений при ній молодіжний осередок пропонують жителям Чернігівської ОТГ стати уважнішими та дружнішими до довкілля. Заплановані ними заходи спрямовані на популяризацію серед односельців екологічно свідомої поведінки в щоденному житті. У цьому їх підтримають селищна рада, а також місцеві підприємці, готові долучитися до екоакцій. Крім того, активісти візьмуть участь у розробці місцевих Правил благоустрою і сприятимуть поширенню інформації про них серед жителів смт Чернігівка.

Партисипативне планування розвитку публічних просторів у місті Оріхів на прикладі площі Покровської

У ході цієї ініціативи планується підвищити участь мешканців і мешканок Оріхова в просторовому розвитку міста. Нагодою для цього стане перетворення центральної площі Покровської у сучасний європейський простір. За допомогою інформаційної кампанії, опитувань і публічних консультацій Оріхівська міська рада хоче максимально залучити містян до обговорення концепції реконструкції площі. Окрема увага буде присвячена громадському бюджету Оріхівської ОТГ як ефективному інструменту участі громадян у розвитку міста.

Проєкт «Зміцнення демократичного врядування» реалізується Громадською організацією «СТЕП» за підтримки National Endowment for Democracy (NED).