Новини проєкту SDG: які молодіжні ініціативи будуть реалізовані в запорізьких громадах

Упродовж червня-липня команди ОТГ, що беруть участь у Другій фазі проєкту «Зміцнення демократичного врядування», розробили власні проєктні ідеї, спрямовані на розвиток платформ громадської активності та налагодження суспільної взаємодії.

Кожна з ініціатив включає потужний інформаційний компонент, адже одним із їхніх завдань є підвищення обізнаності мешканців про можливості участі в житті своїх громад: ухваленні рішень, впливах на процеси розвитку, творенні локальних змін. Водночас усі ідеї розроблені командами з урахуванням специфіки громад і мають сприяти вирішенню конкретних місцевих проблем. Загалом на початок серпня погоджено плани семи локальних ініціатив, що будуть реалізовані в шести громадах Запорізької області. 

Традиційно дуже актуальним для малих міст і сільських громад залишається питання активізації молодих людей та створення для них додаткових можливостей участі в громадському житті. Розвиток потенціалу молоді та молодіжної інфраструктури на місцевому рівні, є також одним зі стратегічних пріоритетів ГО «СТЕП». З огляду на це два підтримані проєкти безпосередньо стосуються роботи з молоддю.

Від молодіжної участі – до активізації всієї громади. Створення Молодіжної ради Веселівської ОТГ

Проєкт спрямовано на налагодження взаємодії між ініціативною молоддю Веселівської селищної громади, представниками органів місцевого самоврядування та місцевими НУО. Зокрема з цією метою в вересні відбудеться молодіжний форум «Platforma Дій!» на базі Веселівського хабу Platforma. Організатори очікують, що активність  молоді додасть новий імпульс для розвитку громадських організацій, яких у громаді більше 20.

Формування громадського активу для адвокації нагальних питань молодіжної політики в Гуляйпільській МТГ

Молодіжна ініціативна група проведе низку заходів для різних категорій молоді: учнів старших класів, молодих жінок, сімей з дітьми. Серед них – неформальні зустрічі в форматі «Діалоги PROМолодь», молодіжний велопробіг, тематична локація «Ярмарок можливостей» до Дня Незалежності України. Пізніше, у вересні, відбудеться круглий стіл за участі представників відділу освіти, молоді та спорту, ініціативної групи, НУО, лідерів учнівського самоврядування. Під час цього заходу буде розроблено дорожню карту реалізації молодіжної політики в Гуляйпільській громаді.

Проєкт «Зміцнення демократичного врядування» реалізується Громадською організацією «СТЕП» за підтримки National Endowment for Democracy (NED).