Проєкт «Зміцнення демократичного врядування» підтримує волонтерські ініціативи на сході Україні

ГО «СТЕП» спрямовує грантові кошти NED для підтримки волонтерських центрів та ініціатив, які допомагають територіальним громадам з цільових областей.

З початком повномасштабного вторгнення росії була тимчасово призупинена робота за проєктом «Зміцнення демократичного врядування», що реалізується за підтримки National Endowment for Democracy. Проте вже в квітні команда проєкту переорієнтувала наявні ресурси для допомоги волонтерським та гуманітарним ініціативам, які тримають стрій на сході Україні.

До кінця липня ГО «СТЕП» підтримає громадські організації, які координують роботу гуманітарних штабів, допомагають вимушеним переселенцям, доставляють невеличкі, але життєво важливі вантажі в тимчасово окуповані громади та на території, де ведуться бойові дії. Пріоритет у співпраці надаватиметься учасникам/цям проєкту «Зміцнення демократичного врядування», які працюють у громадах Запорізької, Дніпропетровської та Харківської областей.

Головні напрями співпраці

  • Короткострокова інституційна підтримка для успішної волонтерської діяльності, облаштування гуманітарних штабів і складів, забезпечення логістики.
  • Надання додаткових технічних ресурсів для поточної роботи волонтерів/ок, оперативної комунікації, належного документообігу.
  • Розбудова регіональних мереж взаємодопомоги, об’єднання зусиль локальних ініціативних груп, співпраця з гуманітарними хабами, що діють в громадах.
  • Забезпечення прозорості гуманітарної роботи, покращення механізмів обліку та звітування про збір та видачу допомоги.

Поточна мета проєкту – допомогти волонтерським ініціативам працювати ефективніше, а значить і ефективніше надавати поміч тим, хто її потребує сьогодні. Проєкт не передбачає придбання власне гуманітарної допомоги (продукти харчування, засоби гігієни, медикаменти тощо) та закупівлю військового спорядження.

У квітні «СТЕП» вже підтримав дві ініціативи у Запорізькій області. Зокрема, це центр підтримки мешканців/ок тимчасово окупованих громад, що створений токмацькою організацією «ЙЕС» (нині базується в Запоріжжі), та волонтерський хаб громадської організації «МейнСтрим», який надає допомогу громадам, внутрішньо переміщеним особам та військовим на передовій.

Волонтерський хаб ГО "МейнСтрим"

Довідково

Проєкт «Зміцнення демократичного врядування» реалізується ГО «СТЕП» з 2017 року. У 2021 році мав фокусну тему «Стратегії для людей». А його метою було зробити процеси місцевого розвитку в територіальних громадах більш публічними, прозорими та зрозумілими для громадян. За підтримки ГО «СТЕП» партнерські громади провели моніторинг виконання місцевих стратегій розвитку, залучивши до цієї роботи не лише фахівців органів самоврядування, а й депутатів/ок, лідерів і лідерок громадських організацій, активістів/ок молодіжних рад. На сьогодні більшість громад-учасниць проєкту знаходяться в зоні активних бойових дій або тимчасово окупованих територіях.

Фото обкладинки: координатор/ки та волонтер/ки Центру підтримки мешканців тимчасово окупованих громад, що створений за ініціативи ГО «ЙЕС».