
В умовах війни громадська організація «СТЕП» за погодженням з грантодавцями спрямовує кошти поточних проєктів на актуальні потреби партнерських громад на Запоріжжі та підконтрольній території Донецької області.
Які передумови
24 лютого російська федерація атакувала Україну. У перші тижні повномасштабної війни сили противника окупували частину Запорізької області. Зокрема й територіальні громади, які є партнерами ГО «СТЕП» і беруть участь у заходах організації.
Українське керівництво громад і чимало місцевих спеціалістів/ок змушені були виїхати з тимчасово окупованих територій, щоб мати змогу продовжити свої повноваження, допомагати з евакуацією людей і постачанням гуманітарної допомоги.
Зокрема, на момент російського вторгнення «СТЕП» мав два проєкти, спрямовані на розвиток і згуртування громад, що реалізуються за підтримки GIZ GmbH.
Перший з них стартував у листопаді в Шахівській громаді, що на Донеччині. «СТЕП» допомагав громаді запровадити нову соціальну послугу для мешканців і мешканок – «Університет поважного віку».
Другий проєкт почався місяцем пізніше і був спрямований на підвищення інституційної спроможності місцевих агенцій розвитку в Запорізькій області. Експертна команда організації разом зі спеціаліст/ками громад працювала над розробкою стратегій, операційних і комунікаційних планів для комунальних установ з розвитку. Ці продукти мали в підсумку стати дорожніми картами для більш ефективної роботи агенцій.
Завдяки підтримці грантодавця та комунікації з партнерами, ГО «СТЕП» вдалось оперативно переорієнтувати поточні проєкти на нові потреби громад.
Що вже зроблено
Придбано кухонну техніку для соціальних закладів Шахівської громади на Донеччині. Це чайники, мультиварки та мікрохвильовки, які потрібні для обладнання приміщень, де проживають вимушені переселенці, зокрема люди похилого віку.
Придбано та передано більше 300 продуктових наборів (крупи, макаронні вироби, цукор, чай, олія, борошно та ін.) для жителів тимчасово окупованих Чернігівської, Приморської, Якимівської, Василівської громад. Попри всі складнощі водії змогли доставити ці продукти, а волонтери і волонтерки на місцях допомогли з роздачею продуктів тим, хто їх потребує.
Наразі організація очікує на фінальне погодження грантодавцем можливості спрямувати грантові кошти на обладнання мобільних офісів, що дозволять налагодити повноцінну роботу ОМС в дистанційному форматі. Ідеться про партнерські Василівську, Приморську, Чернігівську та Якимівську громади, апарат яких нині працює у Запоріжжі та продовжує надавати послуги населенню.
Також в рамках оновленого проєкту заплановані додаткові навчання та психологічні консультації для евакуйованих спеціалістів/ок громад.
Громадська організація «СТЕП» вдячна Німецькому товариству міжнародного співробітництва GIZ GmbH за довіру і співпрацю, солідарність із Україною та дієву допомогу українським громадам.
Довідково
«Університет поважного віку» реалізується ГО «Стратегії і технології ефективного партнерства» в рамках проєкту «Програма ЄС Міцні регіони – Спеціальна програма підтримки України», що співфінансується Європейським Союзом та Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та здійснюється Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
Водночас проєкт «Підвищення інституційної спроможності агенцій розвитку» реалізується ГО «Стратегії і технології ефективного партнерства» в рамках проєкту «Сприяння економічній участі вразливих груп населення, включно з внутрішньо переміщеними особами, в регіоні Азовського моря».
Фото обкладинки: RODNAE Productions. Джерело: pexels.com.