Визначені учасники проекту «Зміцнення демократичного врядування – ІІ»

Визначені громади, які братимуть участь у Другій фазі проекту Зміцнення демократичного врядування, що реалізується Громадською організацією СТЕП за підтримки National Endowment for Democracy.

За підсумками розгляду мотиваційних анкет до участі в подальших заходах проекту запрошуються 10 громад, а саме:

  • Біленьківська сільська ОТГ;
  • Веселівська селищна ОТГ;
  • Гуляйпільська міська ТГ;
  • Комиш-Зорянська селищна ОТГ;
  • Оріхівська міська ОТГ;
  • Остриківська сільська ОТГ;
  • Преображенська сільська ОТГ;
  • Чернігівська селищна ОТГ;
  • Широківська сільська ОТГ;
  • громада міста Токмак.

Серед критеріїв відбору був, зокрема, попередній досвід створення місцевих платформ громадської активності та співпраці між органами місцевого самоврядування та громадськістю.

Відтак, у кожній з обраних громад є зареєстровані та діючі громадські організації. Вони мають різну тематичну спрямованість і різний ступінь активності. Найбільша кількість молодих громадських об’єднань – у Веселівській ОТГ.

Досвід створення органів самоорганізації населення (вуличні та квартальні комітети або комітети мікрорайонів) уже є в містах Оріхів і Токмак, Преображенській та Широківській сільських громадах. Водночас розвиток ОСНів цікавить учасників із Біленьківської, Остриківської та Чернігівської ОТГ.

Роботою молодіжних рад нині можуть похвалитися Комиш-Зорянська, Преображенська, Чернігівська та Широківська громади. У місті Токмак працює Центр розвитку та підтримки молодіжних ініціатив. А от в Гуляйполі молодіжну громадську раду тільки збираються створювати: місцева команда сподівається, що участь у проекті сприятиме в цьому.

Крім того, в Преображенській громаді створена жіноча рада, а в Біленьківській введено посаду уповноваженої особи з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. У Широківській і Веселівській громадах активно працюють об’єднання, що згуртували активних мешканців і мешканок літнього віку – Поважна рада та Рада старійшин, відповідно. В Остриківській громаді продовжується робота зі створення дієвої Ради співпраці – ця ідея виникла в місцевих активістів, які брали участь у Першій фазі проекту «Зміцнення демократичного врядування».

Перший, дослідницький етап проекту стартує вже в грудні. У цей період ми плануємо дослідити досвід наявних платформ громадської активності та пріоритети демократичного врядування для кожної з цільових громад. А допомагатимуть нам у цьому команди місцевих учасників і учасниць.