
Учасники й учасниці з п’яти громад Запорізької області дізнались, як вивчати потреби населення, розробляти ефективні політики та створювати проєкти, що сприяють вирішенню локальних проблем.
Для п’яти локальних команд тренінг у Запоріжжі – це перший крок до співпраці з програмою «Київський Діалог» та громадською організацією «СТЕП», її регіональним партнером. Під час заходу відбулось довгоочікуване знайомство з представниками громад – Василівської, Мелітопольської, Новоолександрівської, Плодородненської і Якимівської. Кожна з них делегувала для навчання в Школі працівників органів місцевого самоврядування та громадських активістів. Наступні тижні вони разом працюватимуть над ідеєю міні-проєкту, що сприятиме розвитку громади та вирішенню місцевих проблем. Для втілення цих ідей найбільш згуртовані й мотивовані команди отримають малі гранти «Київський Діалогу».
Щоб допомогти нашим новим партнерам у підготовці проєктів і налагодженні роботи в своїх командах, ми запросили на тренінг спікерок, які мають значний досвід проєктного менеджементу, розробки місцевих політик, проведення соціологічних досліджень та, звісно, співпраці з громадами.
Наприклад, Вікторія Агєнтаєва сприяла заснуванню комунальної установи «Агенція розвитку Широківської громади». За три з половиною роки на посаді директорки Агенції вона розробила й реалізувала кількадесят проєктів у сфері економічного розвитку, підвищення прозорості місцевої влади, активізації громади. Під час тренінгу Вікторія розказала про цикл створення політик на локальному рівні та можливості залучення мешканців/ок до ухвалення місцевих рішень.

Інша спікерка – менеджерка ГО «Мережа відповідальних» Ксенія Дронь – розкрила деякі секрети ефективного управління проєктами. За плечима в Ксенії вже понад 100 акцій, подій та ініціатив різного масштабу, серед них і всеукраїнські кампанії зі збору коштів, національні фестивалі та навіть створення соціального підприємства. Вона переконана: успіх проєкту напряму залежить від ефективності взаємодії в команді. Саме тому частина її тренінгу була присвячена дієвим інструментам, що дозволять налагодити внутрішню комунікацію та досягти порозуміння з колегами.
Особливу цікавість учасників/ць тренінгу викликав практикум від компанії MLS group, що вже не перший рік надає професійні послуги громадам з різних регіонів України. Соціологиня Юлія Швачкіна детально пояснила, як проводити дослідження потреб, які проблеми можуть виникнути в процесі та як їх уникнути, як самостійно організувати збір та обробку даних.
Отримані знання та поради тренерок мають допомогти командам громад підготувати справді корисні та цікаві проєкти й успішно реалізувати їх за підтримки ГО «СТЕП» та програми «Київський Діалог».
«Школа адвокації та партиципації» відбувається в рамках проєкту «Розбудова соціального капіталу громадських ініціатив в українських регіонах», який реалізується «Київським Діалогом» за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини. У Запорізькій області проєкт реалізується спільно з ГО «Стратегії і технології ефективного партнерства» (ГО «СТЕП»).