Нові проєкти — нові партнерства. Відбулась настановча зустріч для громад, зацікавлених у співпраці для розвитку волонтерства

До участі в зустрічі були запрошені представники/ці дванадцяти громад, які раніше долучились до опитування в рамках проєкту “Сила малих спільнот”.

Сила малих спільнот” — новий проєкт громадської організації “СТЕП”, спрямований на посилення локальних ОГС та розвиток міжсекторної взаємодії на місцевому рівні. Під час настановчої зустрічі представники й представниці громад познайомились із координатор/ками проєкту та розглянули основні напрями майбутньої співпраці.

Загалом на етапі онлайн-опитування 33 громади висловили зацікавленість щодо участі в проєкті. Серед них — 24 міські громади, 7 селищних і 2 сільські. Відповідаючи на питання анкети, респондент/ки навели чимало успішних прикладів співпраці між органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями й волонтерами в умовах воєнного часу. Переважно це створення гуманітарних хабів, центрів допомоги внутрішньо переміщеним особам, забезпечення потреб фронту. Багато історій успіху стосуються також проєктної співпраці та залучення грантових коштів для оснащення прихистків ВПО та реалізації культурних проєктів. Результати опитування будуть детальніше представлені в наступних публікаціях.

В ході проєкту “Сила малих спільнот” громади мають можливість отримати експерту допомогу для розроблення місцевих програм сприяння розвитку волонтерської діяльності та покращення публічної комунікації. Найбільш активні громади, де складуться дієві міжсекторні партнерства, додатково отримають допомогу в облаштуванні громадських просторів для роботи ОГС і волонтерів.

До речі, створення таких просторів і їх оснащення викликає найбільшу зацікавленість у потенційних учасників проєкту. Потреба в обладнаних майданчиках, де локальні громадські організації могли б проводити свої заходи та просто працювати, досі є в багатьох громадах. Власне, відсутність чи брак таких просторів — одна з найбільших перешкод для владно-громадської співпраці, на думку представників/ць ОМС, які взяли участь в опитуванні.

Остаточний перелік громад-учасниць проєкту “Сила малих спільнот” буде сформовано впродовж тижня після настановчої зустрічі. Очікується, що це буде 8-10 громад, які готові розробити й затвердити місцеву програму сприяння розвитку ОГС і волонтерської діяльності.

Проєкт виконується ГО “Стратегії і технології ефективного партнерства” (“СТЕП”) за підтримки National Endowment for Democracy.

Фото обкладинки: pexels.com.