Вісім громад візьмуть участь у проєкті “Сила малих спільнот”

За підтримки проєкту кожна громада планує розробити та затвердити місцеву програму сприяння розвитку волонтерства і громадської активності.

Проєкт “Сила малих спільнот” продовжує більше ніж п’ятирічну роботу громадської організації “СТЕП” з українськими громадами. Нашим пріоритетом у співпраці лишаються відкритість органів місцевого самоврядування, активність місцевих спільнот і взаємодія між ними, спрямована на досягнення спільних цілей — розвитку й добробуту всієї громади.

Цього року до цілей і цінностей, що об’єднують людей, додаються ще стійкість громади та спільна робота на Перемогу. Саме “спільна боротьба”, “спільне прагнення наблизити Перемогу”, “спільна мета допомогти військовим, які захищають нас на сході країни” є тим фактором, що сьогодні найбільше сприяє згуртуванню громади.

Реальними прикладами такої спільної роботи є волонтерські хаби й центри, створені з перших днів повномасштабної війні в багатьох громадах. До їх роботи залучаються представники/ці ОМС, місцевих громадських об’єднань, молодіжних рад, школярі й студенти. У співпраці місцевої влади та ОГС створюються прихистки для внутрішньо переміщених осіб, реалізуються програми гуманітарної підтримки, проводяться інтеграційні заходи. В низці громад практикуються спільні благодійні акції та волонтерські поїздки на фронт.

Детальніше про ці форми й конкретні приклади співпраці ми будемо розказувати в рамках проєкту “Сила малих спільнот”.

Повний перелік громад-учасниць проєкту:

  • Бережанська міська (Тернопільська область);
  • Бродівська міська (Львівська область);
  • Бучацька міська (Тернопільська область);
  • Золочівська міська (Львівська область);
  • Калуська міська (Івано-Франківська область);
  • Ківерцівська міська (Волинська область);
  • Торчинська селищна (Волинська область);
  • Червоноградська міська (Львівська область).

Найактивніші громади-учасниці отримають допомогу проєкту в облаштуванні громадських просторів (коворкінгів, хабів для роботи ОГС), а також кошти на проведення локальних заходів та інформаційних кампаній.

Проєкт виконується ГО “Стратегії і технології ефективного партнерства” (“СТЕП”) за підтримки National Endowment for Democracy.

Натисніть, щоб збільшити або зберегти зображення.